...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja KG

Wiedza i doświadczenie – szukaj (po)mocy w Poznaniu

Tegoroczna POLAGRA TECH obfitować będzie w ciekawie zorganizowane wydarzenia, których tematyka dostosowana została przede wszystkim do potrzeb biznesowych branży piekarskiej i cukierniczej. A wszystko rozpocznie się już 28 września – Dniem Piekarza i Cukiernika.

Targi POLAGRA TECH są największym spotkaniem biznesowym dla sektora technologii spożywczych w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej. Aby optymalnie zaplanować czas pobytu na nich warto na bieżąco zapoznawać się z informacjami publikowanymi na www.polagra-tech.pl

1 i 2 października: Pierwszy Światowy Kongres Unii Piekarzy i Cukierników w Poznaniu

W ubiegłym roku podczas kongresu w Grenadzie połączyły się dwie najważniejsze światowe organizacje: Światowa Unia Piekarzy z Międzynarodowym Związkiem Cukierników, tworząc Światową Unię Piekarzy i Cukierników (UIBC). Prezes UIBC – Peter Becker – wybrał spośród wielu innych lokalizacji, typowanych przez organizacje branżowe z całego świata, właśnie Polskę na gospodarza pierwszego Kongresu Unii. Reprezentantów sektora piekarskiego i cukierniczego z całego świata Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjmą w nowoczesnym Centrum Kongresowym – w pawilonie 15, gdzie odbędą się debaty i spotkania najwyższej klasy piekarzy i cukierników. Obrady to nie tylko zamknięte posiedzenia komisji lub prezydium, na których dyskutowane będą kwestie dotyczące organizacji, szkoleń zawodowych, ekonomii, czy polityki socjalnej, ale również posiedzenia dostępne dla szerokiej publiczności. Między innymi, 1. października podczas dyskusji panelowej, poruszane będzie zagadnienie pt. „Ścieżka promocji wyrobów piekarskich”, a następnego dnia, na kongresie, zostaną omówione tematy dotyczące znaczenia marketingu w rozwoju piekarni lub cukierni. Całość wydarzenia zostanie podsumowana na konferencji prasowej.

Forum Piekarskie – tego nie można przegapić!

Tegoroczne Forum odbywać się będzie pod hasłem „Zdrowe pieczywo”. Profesjonaliści z branży, piekarze, rzemieślnicy, właściciele piekarni oraz wszyscy, którzy zawodowo związani są z piekarstwem, powinni udać się do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni prezentacyjnej w pawilonie 5A na stoisku nr 48, gdzie odbędą się prelekcje i pokazy wypieku pieczywa. Właśnie tutaj przedstawiony zostanie cały łańcuch produkcji piekarniczej. Pokazy zaobfitują w wyselekcjonowane, najwyższej jakości produkty piekarskie przygotowane na bazie korzystnie wpływających na zdrowie komponentów, takich jak: mąki razowe czy nasiona zbóż. Zaprezentowany będzie także tradycyjny sposób wytwarzania pieczywa na naturalnym kwasie. Pośród przygotowywanych smakowitości nie zabraknie tradycyjnych rarytasów, będących dziełem piekarskich mistrzów. Pieczywo wypiekane będzie zarówno w klasycznych kształtach, jak również zastosowane zostaną nowe, ciekawe rozwiązania, mające na celu udowodnić, że zdrowy chleb lub bułka może przybierać atrakcyjne, kuszące kształtem formy. Odwiedzający Forum będą mogli nie tylko zapoznać się z technologią tradycyjnego czy specjalistycznego (np. bezglutenowego) wypieku pieczywa i uzyskać informację żywieniową, ale także skosztować i ocenić walory smakowe wypieczonych na miejscu wyrobów. Co istotne, Forum będzie stanowić świetną okazję do pozyskania branżowych aktualności, podjęcia rozmów z przedstawicielami środowiska rzemiosła piekarskiego, jak i do odnowienia bądź nawiązania kontaktów biznesowych.

Najsłodsze miejsce, czyli Forum Cukiernicze

Pobyt na targach warto rozpocząć wizytą w specjalnej strefie cukierniczej w pawilonie 5A na stoisku nr 46, gdzie przez wszystkie dni targów odbywać się będą pokazy i seminaria. Nestorzy, mistrzowie cukiernictwa i młodzi czeladnicy, odnoszący sukcesy w międzynarodowych konkursach, zaprezentują m. in. rzemieślniczą produkcję pralin, a podczas prezentacji, będzie można dowiedzieć się jak kunszt ten ewoluował i był udoskonalany przez kolejne pokolenia cukierników. Historia produkcji tych luksusowych słodyczy wzbogacona będzie również opowieściami o wyborach i drodze zawodowej mistrzów. W niedzielę i poniedziałek mistrzynie cukiernictwa oraz kontynuatorki rodzinnych tradycji – Iga Sarzyńska i Marta Tuskolawska, zaprezentują styl angielski, czyli dekorowanie masami cukrowymi. We wtorek z kolei doświadczenie zmierzy się ze świeżym spojrzeniem, czyli swoją pracę w oparciu o karmel zaprezentuje Kazimierz Rak z synami: Jakubem i Radosławem. W środę podczas dekorowania w stylu angielskim o słodkim zawodzie, który staje się pasją, opowiedzą laureaci międzynarodowych konkursów: Maciej Pięta i Ryszard Wawrzyniak. O umiejętności kształtowania talentów mówić będzie Jan Kachlicki, właściciel cukierni, mistrz i nauczyciel. Ostatniego dnia gośćmi forum będą reprezentanci kraju na Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników: Mariusz Górecki i Michał Kumur.

Piekarnia i cukiernia, które sprzedają

Organizatorzy, w strefie Forum Piekarskiego i Forum Cukierniczego, przygotowali cenne spotkania merytoryczne, które służą rozwojowi przedsiębiorstw. W niedzielę i poniedziałek poprowadzone będą seminaria na temat sposobów rozwiązywania problemów frapujących branżę, ale również będzie mowa o tym, jak dostrzegać i wykorzystywać szanse na rozwój słodkiego biznesu. Trener dr Marek Borowiński specjalista od psychologii koloru i Visual Merchandisingu, który od wielu lat zajmuje się szerokim zakresem działań wspomagających sprzedaż jest autorem niniejszych wykładów z marketingu. Jego szkolenia, które prowadził w poprzednich edycjach targów POLAGRA TECH, cieszyły się zawsze dużym zainteresowaniem i frekwencją.

Nisza, Innowacja i Tradycja

Na targach POLAGRA TECH organizatorzy pomogą piekarzom i cukiernikom znaleźć niszę, a także na nowo odkryć potencjał tradycyjnych technologii w tworzeniu innowacyjnych produktów. Tu będzie można znaleźć inspiracje i skorzystać z bezpłatnych konsultacji. W pawilonie 5A, gdzie zlokalizowana zostanie Strefa Nisza, Innowacja i Tradycja zacznie się od rewolucji w piekarni! Produkcja tradycyjna w oparciu o ekologiczne surowce? Jak smakuje EKOczekolada? Ile artystycznego potencjału skrywa słodki stół? Jak wiele aromatów zmieści się w wypiekach pachnących kwiatami i polskim pieczywie? Czy zdrowe może być smaczne, czyli co zrobić by wypieki bezglutenowe i prozdrowotne kusiły smakiem?

Klienci wybierają mój sklep

Konkurencja na rynku ciągle rośnie. Co zatem zrobić aby przyciągnąć klientów do swojej piekarni lub cukierni? Wystrój wnętrza, oferta, zdrowe produkty, wabią nabywców. W Strefie Sklepy – aranżacja, wyposażenie, zarządzanie, a na zwiedzających będą czekały nowości nigdzie wcześniej nie prezentowane! Wykłady na temat projektowania i urządzania sklepów pokażą, że to jak wygląda piekarnia lub cukiernia, bezpośrednio przekłada się na sprzedaż. Właściciele, piekarze i cukiernicy będą mogli zweryfikować, na ile ich sklepy są przyjazne klientom i ergonomiczne, i co zrobić, by optymalnie wykorzystywać przestrzeń sprzedażową. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie klientów i wzrost sprzedaży pieczywa w sklepie piekarniczym może być rozszerzenie oferty o świeże kanapki, zwłaszcza, że klienci nastawieni są na zdrowe produkty. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces urozmaicenia asortymentu o gotowe propozycje na śniadanie jest ich atrakcyjny i świeży wygląd oraz aromat świeżego, ciepłego pieczywa. Jaką barwę światła wybrać, aby pieczywo lub wyroby cukiernicze zachęcały do kupna? To nie jest proste. O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć w specjalnie przygotowanej strefie nr 120 w pawilonie 5.

Rewolucja na etykietach i znakowanie produktów nieopakowanych

Zostało już tylko kilka miesięcy na to by dostosować opisy na opakowaniach do nowych, spójnych unijnych zasad. Dotychczasowe dyrektywy były różnie interpretowane w krajach członkowskich, ponadto zawierały mniej wymagań niż nowe rozporządzenie. Tymczasem konsumenci stają się coraz bardziej świadomi i chcą wiedzieć nie tylko z czego składa się wyrób spożywczy, ale także jaka jest jego wartość odżywcza, zawartości alergenów.
Sprostanie wymaganiom Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, konieczne jest nie tylko dlatego, że przepis ten zacznie obowiązywać z dniem 13 grudnia 2014, ale odpowiednie przygotowanie się do zmian etykiet na opakowaniach produktów stwarza nowe szanse, bo w tej zmianie kryje się potencjał do polepszenia jakości komunikowania się producenta z klientem.
Cenne szkolenie! 30 września 2014/godz.: 11.00-13.00/Pawilon7, sala nr 1D

Po raz pierwszy gospodarze zorganizują debatę z udziałem specjalistów i publiczności, podczas której porozmawiać będzie można o konieczności znakowania produktów nieopakowanych i korzyściach wynikających z pewnych zastosowań dla małych producentów. Wszyscy, którzy chcą wiedzieć więcej na temat marketingu, ale też uzyskać odpowiedź na pytanie jak zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami znakować produkty nieopakowane powinni trafić właśnie tutaj do Strefy – Nisza, Innowacja i Tradycja, w niedzielę, 28 września od godziny 14.00-15.00.

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji