...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Stop TTIP i CETA – demonstracja przeciwko wprowadzeniu ustaw zagrażających polskiej żywności

Zalew zagranicznej i modyfikowanej żywności? Nie, jeśli wspólnie sprzeciwimy się wprowadzeniu nowych ustaw – wierzą organizatorzy manifestacji, która już wkrótce odbędzie się w Warszawie.

To zamach na polskie rolnictwo i lokalne przedsiębiorstwa! Tak o wprowadzeniu ustawy TTIP i CETA mówią wszyscy, którzy przynależą do sektora przemysłu żywnościowego i rolniczego w Polsce. Takie obawy są uzasadnione.

TTIP oraz CETA to umowy handlowe z USA oraz Kanadą, których celem jest ujednolicenie rynku, poprzez stworzenie wolnej strefy handlowej na całym świecie. Głównym zarzutem przeciwników tego typu praktyk jest przepaść dzieląca standardy żywnościowe po obu stronach Atlantyku. Te, które obowiązują w UE, są znacznie bardziej restrykcyjne. Podpisanie więc umów TTIP i CETA może oznaczać, że na polski rynek zamiast polskiej żywności będzie trafiać produkt o niskiej jakości sprowadzany z zagranicy - żywność modyfikowana genatycznie (GMO), naszpikowana konserwantami, antybiotykami, hormonami itp. Polska może okazać się mało znaczącym graczem w wielkiej handlowej korporacji, dla której wprowadzenie porozumienia handlowego przyniesie więcej szkody, niż korzyści.

 


Wobec tego, że Rząd wyraził zgodę na podpisanie obu ustaw, ich przeciwnicy postanowili zareagować. 15 października br. w Warszawie - 3 dni przed spotkaniem UE, na którym przedstawiciel polskiego rządu ma oficjalnie wyrazić zgodę na podpis CETA - o godz. 13.00 odbędzie się manifestacja, której celem będzie przekonanie posłów o bezzasadności podpisywania ustawy. W skład organizatorów akcji wchodzą: Akcja Demokracja, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Strefa Zieleni.

Więcej o manifestacji -> KLIK! 

Podpisz petycję -> KLIK! 

 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji