W gościnnych progach Gospodarstwa Pasiecznego „Bartnik” (Stróże) w dniu 09.06.2019 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Polska Ekologia. W jego trakcie podsumowano działania podjęte w ramach ostatniej kadencji, wybrano nowe władze oraz przedłożono interesujące pomysły na rozwój Stowarzyszenia.
Podobne artykuły
Postaw na polskie produkty! 25 sierpnia obchodzimy Dzień polskiej żywnościOtwieramy Bliski Wschód dla polskich produktów ekologicznych! Dołącz już dziś!Trendy w turystyce kulinarnejStowarzyszenie Polska Ekologia ma podstawy, aby patrzeć w przyszłość w zielonych barwach. Organizacja pod kierownictwem prezesa Pawła Krajmasa rozwija się dynamicznie, rozszerza pole działania i ze smakiem promuje żywność ekologiczną oraz zrzeszonych w niej producentów oraz przedsiębiorców. Charakterystyczne logo Stowarzyszenia w ciągu ostatnich lat było widoczne podczas ponad 50 wydarzeń (w tym największe targi na świecie produktów organicznych – Biofach w Norymberdze, Program Niepodległa Polska Smakuje, Piknik Poznaj Dobrą Żywność). Organizacja podejmuje także współpracę zagraniczną. Ostatnio z organizacją BioAgricoop z Włoch – efektem współpracy jest 3-letni program Organicity promujący żywność EKO na świecie (w tym roku organizacje zaprezentowały wspólne stoisko na największych targach ThaiFex World of Food Asia w Bangkoku, oraz Summer Fancy Food Show w Nowym Jorku). Na przełomie 2018/2019 w całej Polsce odbywał się konkurs kulinarny dla uczniów pt. „Zboża najwyższej jakość – powrót do zbóż pradawnych”, finansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.
W podsumowaniu zebrania prezes Paweł Krajmas zwrócił uwagę, że za sukcesem stowarzyszenia stoi ciężka praca wielu osób, ale przede wszystkim dobra współpraca członków na rzecz i dobra Polskiej Ekologii. Zadowolenia z działalności nie kryli obecni członkowie, którzy jednomyślnie wybrali Pawła Krajmasa na prezesa na następną kadencję. W skład zarządu ponownie wybrano Macieja Rudżiksa i Wawrzyńca Maziejuka. Do komisji rewizyjnej weszli Czesław Meus (przewodniczący) oraz członkowie: Piotr Nowak i Stefan Bednarek.
Kluby sympatyków Polskiej Ekologii
Polska Ekologia przyciąga do siebie nowych producentów, przedsiębiorców i partnerów, rośnie w siłę i ma pomysły na dalszy rozwój. Jednym z nich jest idea utworzenia „Klubów sympatyków Polskiej Ekologii”, zlokalizowanych w każdym mieście, miasteczku i wsi. W założeniu kluby mają na celu przede wszystkim działalność informacyjno-edukacyjną, mają zwiększać świadomość o pozytywnym oddziaływaniu produktów EKO na środowisko oraz zdrowie i życie człowieka. Kluby mają także integrować ludzi szukających dostępu do certyfikowanej żywności organicznej. Członkostwo w klubie będzie oczywiście bezpłatne, a korzyści dla klubowiczów wymierne – jak zniżki na produkty, warsztaty, zaproszenia na wydarzenia, dostęp do wiedzy online i baz danych, możliwość udziału w konkursach, oraz innych atrakcji.
AK