...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Święto branży retail już za chwilę!

Już 20 listopada rozpocznie się wyjątkowa, jubileuszowa edycja Targów RetailShow. Po raz dziesiąty branża handlowa spotka się, by dowiedzieć się po jakie rozwiązania sięgać, aby podążać za potrzebami współczesnego klienta. RetailShow to także dwudniowe, bezpłatne, branżowe warsztaty w Teatrze Innowacji, pokazy i konkursy.

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą w dniach 20-21 listopada, w Centrum EXPO XXI w Warszawie. W ich trakcie eksperci będą także dzielić się wiedzą w ramach Teatru Innowacji - warto zaplanować wizytę na targach tak, by móc zaczerpnąć z ich doświadczenia i pomysłów.

Przyszłość retail okiem specjalistów
Tematyka otwartych warsztatów w Teatrze Innowacji pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące różnych obszarów zarządzania siecią handlową czy sklepem. W programie są prelekcje poświęcone przyszłości branży w zakresie rozwiązań aranżacyjnych, jak i technologii. Dr Marek Borowiński podzieli się wiedzą z najbardziej innowacyjnego rynku, czyli Stanów Zjednoczonych. Na podstawie obserwacji trendów na targach Global Shop w Chicago i analizy amerykańskich sklepów poprowadzi serię szkoleń z cyklu „Shop Doctor w USA”. – Handel bardzo dynamicznie rozwija się, zmienia się też komunikacja marek i sklepów, a na konsumentów coraz większy wpływ wywierają influencerzy - warto o tym wiedzieć i podążać z tymi zmianami - mówi ekspert.W przyszłość wybiega także Jakub Kownacki z firmy ISS RFID, który podczas swoich prelekcji opowie o 3 top technologiach, które pozwolą unowocześnić sklep, a są to identyfikacja drogą radiową (RFID), beacony (Bluetooth) i digitalizacja przestrzeni sklepowych, np. inteligentne przymierzalnie i lustra czy cyfrowe witryny.

Rozwój technologii potwierdza też Kamil Podsiadły z Koncept-L S.A., w odniesieniu do ewolucji prezentowanej oferty firmy na RetailShow na przestrzeni 10 lat. – Dużych zmian można dopatrywać się w dodatkowym wyposażeniu placówek handlowych w komputery dotykowe, które coraz częściej pełnią rolę elektronicznego asystenta handlowego. Widać także wyraźny postęp w obszarze technologii RFID wychodzącej poza ramy obsługi antykradzieżowej - mówi ekspert.

Z kolei Tomasz Kalko, szkoleniowiec i mówca, spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy cena musi być najważniejszym elementem transakcji. Powie co zrobić, by sprzedawcy mogli sprzedawać drogo, jednocześnie mieli zadowolonych klientów i budowali poczucie wartości wśród kupujących z nabywanego produktu, a nie tylko z warunków transakcji.

Szczegółowy program dwudniowych warsztatów znajduje się pod poniższym linkiem:
http://www.retailshow.pl/pl/innovation-theatreNowości w programie i sprawdzone elementy
Organizatorzy Targów RetailShow co roku dbają o to, by czymś nowym zaskoczyć odwiedzających i zyskiwać miano najciekawszego wydarzenia w branży. W tym roku mają się do tego przyczynić polskie eliminacje do europejskiego finału mistrzostw świata wytwórców lodów Gelato 2021 - Gelato Festival Challenge. Zwycięzca weźmie udział w Europejskim Finale we Włoszech w 2020 i powalczy o tytuł „WORLD’S BEST GELATO!” w 2021.

Konkurs ten wpisuje się w trend podążania za potrzebami klientów, którzy robiąc zakupy, chcą mieć pod ręką wiele dodatkowych usług, a także produkty z etykietą Bio czy Eco. Jak mówi Piotr Lamenta z firmy Primulator, współorganizator konkursu, dla branży retail to sygnał o nowych produktach, po które sięga coraz większa grupa odbiorców. – To również nowy pomysł na biznes, ponieważ przy stosunkowo niedużej inwestycji można uruchomić produkcję własnych lodów rzemieślniczych. Jak to zrobić, zaprezentujemy w drugim dniu targów – dodaje. Wtedy odwiedzający targi wezmą udział w prezentacjach technologa cukierniczego, Marcina Zycha, który pokaże jak przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu Carpigiani, zachwycić klientów.

Targi RetailShow, najważniejsze wydarzenie branży handlowej to także Retail Congress, czyli całodniowa konferencja, w tym roku pod hasłem „Handel przyszłości”, w której uczestniczą managerowie wiodących sieci handlowych, specjaliści od marketingu, rozwoju, IT, merchanidisingu i zakupów czy właściciele sklepów. Targi to również, doceniane w branży, konkursy - Innowacje Handlu 2019 i Best Shop Concept 2019. Nagrodzone produkty i wyłonione koncepty sklepowe swą jakością i innowacyjnością ponownie wyznaczą standardy jakości na kolejny rok.Informacje praktyczne
10 Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się w dniach 20-21 listopada 2019 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska.

Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.

Sponsorami Głównymi RetailShow 2019 i Retail Congress są Orange, Koncept-L i Zebra Technologies oraz Invent Analytics. Firma ISS RFID ma status Sponsora Retail Congress.

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji