...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Tradycje kulinarne Polski - nowa publikacja Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek

Po serii nagradzanych książek o tradycjach kulinarnych Szwecji, Norwegii, Finlandii, Korei, Japonii, przyszła pora na Polskę! Zdobywczyni nagród w konkursach m.in. Gourmand World Cookbook Awards, Magdale pracuje nad publikacją dotyczącą naszych rodzimych dań, słodkości i wypieków. Premiera książki w grudniu tego roku.

Pisarka, dziennikarka, orientalistka, wykładowczyni akademicka z pasją zajmuje się kuchnią poszczególnych krajów, poświęcając uwagę nie tylko przepisom kulinarnym, ale także kontekstowi historycznemu, zwyczajom, obrzędom, odniesieniom do sztuki i literatury. Tak jest również w przypadku jej najnowszej publikacji, „Tradycje kulinarne Polski”. Książka ukaże się za kilka miesięcy w formie darmowego e-booka. Będzie on prezentował na 300 stronach kuchnię Polski w całym przekroju historycznym począwszy do Słowian, poprzez czasy sarmackiej aż po współczesność. Znajdziemy tam informacje o znaczeniu jedzenia świątecznego i o obrzędach. Osobny rozdział poświęcony zostanie turystyce kulinarnej wraz z propozycjami miejsc do odwiedzenia, wzbogacony o 19 prostych przepisów na mniej znane dania z kuchni polskiej. Książka ukaże się co prawda jako e-book, ale niewykluczone, że pojawi się także w wersji drukowanej, a część nakładu trafi bezpłatnie do bibliotek w małych miejscowościach. "Tradycje kulinarne Polski" będą dostępne do darmowego pobrania na stronie Fundacji Bunkatura - https://bunkatura.pl/tradycje-kulinarne-polski/

 

 

 

Redakcja Mistrza Branży objęła patronat medialny nad tą niezwykle ważną i wartościową publikacją. 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji