...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Zamiast “paragonów grozy” kupony na darmowy chleb

Każdy powinien móc pozwolić sobie na chleb - uważają właścicielki Piekarni Czajkowskiej z Poznania. Dlatego ich odpowiedzią na rosnące ceny pieczywa i spadek jego sprzedaży jest nietypowa “akcja paragonowa”.

Właścicielki chcą zachęcić do kupowania pieczywa w piekarni zarówno dotychczasowych, jak i nowych klientów, ale także umożliwić zakup chleba tym, którzy z różnych powodów nie mogą sobie na to pozwolić. Dlatego pod hasłem “Podziel się chlebem” zachęcają do wieszania na tablicy paragonów za już opłacony chleb, dzięki którym darmowe pieczywo mogą odebrać osoby starsze czy potrzebujące (skorzystać może każdy). Każdy klient, który chce się przyłączyć do akcji zakupu chleba dla potrzebujących, otrzymuje paragon z pieczątką, który pozwala na odbiór darmowego bochenka (lub połowy bochenka) chleba, do zawieszenia na wspomnianej tablicy.

 


Piekarnia Czajkowska jest dobrze znana poznaniakom. Istnieje przy Rynku Łazarskim od 1981 roku, została założona przez Jolantę Czajkowską z mężem, rodziców obecnych właścicielek. Początkowo akcja “Podziel się chlebem” cieszyła się zainteresowaniem głównie wśród pomagających; osoby potrzebujące czuły się skrępowane, rozgłos akcji był też zbyt mały. Obecnie informacja trafiła do mediów społecznościowych i na grupy pomocowe, dzięki czemu zwiększa zasięg. Jej organizatorki mają nadzieję, że paragony z darmowym chlebem znajdą swoich odbiorców.

 


Warto wspomnieć, że akcję z zawieszonymi paragonami zapoczątkowała w lipcu poznańska kawiarnia Kociak ze św. Marcina, dostając wiadomość o tym, że jeden ze starszych klientów odkładał drobne przez kilka miesięcy, by móc kupić ulubiony deser. Obecnie na tablicy w kawiarni wisi sporo paragonów z opłaconą kawą czy słodkościami. Akcja ma wspierać seniorów, zachęcać ich do wyjścia z domu i spędzenia miło czasu bez względu na zasobność portfela, a także do podzielenia się wspomnieniami (jako że jest to kultowa kawiarnia z tradycją, zrewitalizowana i otwarta na nowo w tym roku).

Gratulujemy pomysłów na pozytywne inicjatywy!

zdjęcia: Miasto Poznań

ESS


Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji