...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , CSB-System Polska Sp. z o.o., materiał promocyjny

Zintegrowany serwis maszyn i urządzeń w Systemie CSB

Wydajny i elastyczny moduł zarządzania serwisem maszyn i urządzeń powinien zapewniać optymalne wykorzystanie parku maszynowego, eliminować przestoje, wydłużyć cykl życia maszyn i gwarantować ich dyspozycyjność. Jeżeli zintegrujemy go z gospodarką towarową, otrzymujemy narzędzie kontroli i planowania na szerszą skalę.

Koncepcja zakładająca podłączenie wszystkich znajdujących się w przedsiębiorstwie urządzeń zewnętrznych w jedną spójną infrastrukturę IT przynosi przedsiębiorstwu realne korzyści. Eliminowanie systemów zewnętrznych i interfejsów ma ogromny wpływ na jakość informacji, a ta jest warunkiem skutecznego zarządzania. System CSB, dzięki pełnej integracji modułu serwisu maszyn i urządzeń z gospodarką towarową, daje możliwość wieloetapowego planowania w oparciu o istniejące zasoby. Tym samym System pozwala:

 •  podejmować działania prewencyjne,
 •  reagować na zaistniałą sytuację,
 •  eliminować nieuzasadnione koszty serwisowania sprzętu.

Planowanie, sterowanie i kontrola procesów przebiegają z minimalnym udziałem bądź też niezależnie od czynnika ludzkiego, co zdecydowanie zwiększa niezawodność działania przedsiębiorstwa.
Zarządzanie serwisem maszyn i urządzeń w Systemie CSB obejmuje:

 •  planowanie, które uwzględnia utrzymanie wymaganej wielkości i rodzaju produkcji oraz istniejących mocy produkcyjnych,
 •  harmonogram prac niezbędnych do utrzymania niezakłóconej pracy zdefiniowanego zaplecza technologicznego.


Decyzje dotyczące przeprowadzania serwisu podejmuje się na podstawie określonych przedziałów czasowych, ustalanych odrębnie dla każdej czynności procesowej. Zarówno te czynności, jak i związane z nimi koszty są na bieżąco kontrolowane i analizowane. Co istotne, informacje dostarczane przez system są także bazą do podejmowania decyzji dotyczących polityki inwestycyjnej przedsiębiorstwa w obszarze zarządzania parkiem maszyn.Efektywne narzędzia – prosta obsługa
Rejestracja danych odbywa się w oparciu o ustaloną strukturę. W ramach danych podstawowych pod indywidualnym numerem są rejestrowane poszczególne maszyny i urządzenia wraz z pełną informacją o nich (np. oznaczenie maszyny, numer seryjny, data produkcji, gwarancje, koszty, odpisy miesięczne, wydajność etc.). Do każdej z maszyn lub grupy maszyn przyporządkowany jest indywidualny kalendarz, określający dni normalnej pracy maszyny. W ramach danych bazowych należy również wprowadzić do systemu wszystkie czynności związane z serwisowaniem danej maszyny i urządzenia (np. czasy przezbrojenia, mycie) oraz zdefiniować priorytety postępowania w razie wystąpienia awarii. Do każdej czynności lub funkcji można przyporządkować szczegółowy opis w formie zalecenia roboczego. Najważniejszym elementem jest określenie planów serwisowych i powiązanie ich z zdefiniowanymi wcześniej danymi podstawowymi. System CSB, na podstawie tak wprowadzonych informacji, pozwoli uniknąć technicznych zaniedbań w zakresie przeprowadzania serwisu. System automatycznie proponuje terminy wymaganych przeglądów czy wymiany części w parku maszynowym.

W celu zapewnienia wysokiej przejrzystości działania każda planowania czynność może być przyporządkowana konkretnemu użytkownikowi lub grupie użytkowników. Unika się ewentualnych problemów związanych z przerzucaniem odpowiedzialności pomiędzy pracownikami w razie zaniedbania.

Wymierne korzyści pełnej integracji
Ogromną zaletą integracji ww. modułu z gospodarką towarową jest możliwość planowania z dużym wyprzedzeniem, ponieważ wszystkie dane pochodzące z każdego obszaru przedsiębiorstwa są dostępne w jednej, spójnej bazie. Są one rejestrowane w miejscu ich powstawania (np. wyjście z produkcji, kompletacja) bez potrzeby dodatkowej rejestracji w biurze. Oznacza to, że odpowiedzialny za planowanie pracownik ma bezpośredni dostęp do wszystkich danych w trybie online i na ich podstawie może efektywnie ustalać zadania i procesy.

Informacje zapisywane w module zarządzania serwisem (przeglądy, gwarancje, okresy użytkowania maszyn i urządzeń) są automatycznie dostępne w dziale księgowości środków trwałych i służą do rozliczania pracy maszyn w ujęciu finansowo-księgowym.  

Adam Steć

 

   
 

Korzyści
• Zintegrowana informacja o terminach, zakresie, rodzaju, kosztach przeglądów okresowych
• Automatyczna aktualizacja czasookresów serwisu na podstawie stanu zużycia danej maszyny/urządzenia
• Automatyczna weryfikacja typu „jest – winno być”, tj. prognozowanej i rzeczywistej wydajności zastosowanych urządzeń
• Planowanie czynności serwisowych w oparciu o wiarygodne dane z planowania produkcji i na podstawie istniejących zasobów
• Zintegrowane zarządzanie magazynem części zamiennych

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji