...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Zobacz rzemieślniczą piekarnię przyszłości wg studentów Le Cordon Bleu

Piekarnia jako ciepłe i atrakcyjne miejsce dla klientów różnych pokoleń. Z produkcją otwartą na klienta. Piekarnia pełne zieleni, będąca w zgodzie z naturą i działająca według zasady zero waste. 11 stycznia 2020 r. w Paryżu, podczas Europain, zobaczymy boulangerie przyszłości, zaprojektowaną przez studentów Le Cordon Bleu!

Le Cordon Bleu, wiodąca światowa sieć szkół sztuki kulinarnej i hotelarstwa, ​​weźmie udział w wystawie Europain w dniach 11-14 stycznia 2020 r. w Porte de Versailles w Paryżu. Po raz pierwszy, jako partner wystawy, Le Cordon Bleu Paris został wybrany do stworzenia rzemieślniczej piekarni przyszłości – Europain Lab – ze swoimi studentami. Ta nowa, inspirująca koncepcja boulangerie o powierzchni 280 m2 została stworzona przez firmę Sylvie Amar & Partners we współpracy z Moulins Viron. Pomysł na pop-up boulangerie, która będzie czekała na zwiedzających przez całe targi i oferowała szereg przekąsek, zrodził się z projektu edukacyjnego zespołu, w którym studenci Instytutu Le Cordon Bleu Paris mieli okazję pracować.

 
Innowacyjny projekt edukacyjny, który zachęca do przedsiębiorczości
 
W ramach projektu edukacyjnego 15 studentów Le Cordon Bleu Paris Institute programu Boulangerie pracowało nad swoją wizją przyszłości w ciągu 3 miesięcy. Byli w stanie pracować nad projektem ze studentami z innych programów szkoleniowych w Instytucie, takich jak studenci cukiernictwa, oraz studentami biznesu w dziedzinie sztuki kulinarnej. Studenci z różnych środowisk i różnych narodowości zostali podzieleni na zespoły i współpracowali z jednym z instruktorów szefa kuchni Instytutu, w konfiguracji podobnej do mikroprzedsiębiorstwa, żeby znaleźć rozwiązania spełniające oczekiwania konsumentów.
 – Chcieliśmy dać naszym studentom możliwość poznania innowacyjnej metody edukacyjnej. Szybko przyjęli ten pomysł i wykazali się wysokim poziomem profesjonalizmu podczas całego procesu. Wpadli na bardzo ciekawe pomysły dzięki zróżnicowanemu pochodzeniu i kulturze. Niektórzy pokazali nawet swoje umiejętności przedsiębiorcze. Nie możemy się doczekać, aż powstanie Europain Lab, w którym powstanie projekt studencki – wyjaśnił dyrektor techniczny Boulangerie, szef kuchni Olivier Boudot.


Studenci Le Cordon Bleu uczestniczący w projekcie rzemieślniczej piekarni przyszłości

 
Każdy zespół przedstawił swój projekt jury złożonemu z ekspertów i profesjonalistów. Europain Lab jest interpretacją koncepcji „Muse” Li Fen Fonga, Mariany Fermin Salicetti i Nanqi Cheng, pod kierunkiem dyrektora technicznego Boulangerie i instruktora szefa kuchni Oliviera Boudota.
 
Boulangerie przyszłości widziane oczami studentów Instytutu Le Cordon Bleu Paris
 
Nawyki żywieniowe i oczekiwania konsumentów zmieniły się znacznie w ostatnich latach z powodu zmian w stylu życia. Dzisiaj coraz bardziej koncentruje się na problemach środowiskowych, zdrowotnych i społecznych i to właśnie te wyzwania starali się rozwiązać uczniowie.
 
To nie tylko Twoja piekarnia - miejsce pracy, ale ciepłe i atrakcyjne miejsce dla wszystkich pokoleń, łączące rzemieślnicze i technologiczne elementy. Roślinność jest obfita, a meble wykonane z naturalnych materiałów. Nic nie jest przypadkowe, aby stworzyć wrażenie wejścia w przytulną przestrzeń, która jest w harmonii z naturą. Chcąc poprawić jakość obsługi klienta, uczniowie zdecydowali, że płatność powinna być dokonywana kartą kredytową, a także opracowali system wstępnego zamawiania przez telefon komórkowy, mający na celu skrócenie czasu oczekiwania w kolejce w punkcie sprzedaży do maksimum.

Wizualizacja koncepcji piekarni, która powstanie na Europain w Paryżu już 11 stycznia 2020 r.

Od strony produkcyjnej głównym celem studentów jest transparentność, która ma pokazać konsumentowi, jak powstają jego ulubione wypieki. Produkcja odbywa się pod czujnym okiem klientów. Rezultat: intymna przestrzeń, w której naprawdę czujesz się jak w domu. Widoczne są worki mąki, piekarnia otwiera się bezpośrednio w punkcie sprzedaży, a chleb jest sprzedawany bezpośrednio z blach do pieczenia.
 
Zespół odpowiedzialny za oferowane produkty również nadał przejrzystości zasadę przewodnią. Jadalne kody QR, „drukowane” bezpośrednio na chlebie, będą zawierać cenę, skład mąki, pochodzenie i odmiany pszenicy oraz informacje o wartości odżywczej. Celem tego menu jest rozliczalność: składniki sezonowe są koniecznością, a uczniowie wybrali mąki na bazie roślin strączkowych, takie jak ta stosowana w Instytucie Chleba Signature.
 
Piekarnia może mieć swój własny ekosystem, w którym nic nie jest wyrzucone. Wszystko można przetworzyć, dając drugie życie niesprzedanym towarom lub resztkom jedzenia. Przekąski będą zatem wytwarzane z okrawków z ciasta francuskiego, niesprzedanego chleba i ziaren destylowanego piwa. Niesprzedany chleb zostanie również wykorzystany do przygotowania słodkich i pikantnych grzanek.


Przyjdź i odwiedź Europain Lab od 11 stycznia 2020 r., nowoczesne miejsce, które pokazuje, że możliwe jest również przesunięcie granic w tym sektorze i ewolucja w kierunku coraz bardziej ekologicznych praktyk.

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji