...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

15. Świąteczna Zbiórka Żywności

Już po raz 15. Banki Żywności organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności – ogólnopolską kampanię, która każdemu daje szansę pomóc najbardziej potrzebującym. Akcja jest też skierowana nie tylko do konsumentów, ale też do producentów żywności.

Świąteczna Zbiórka Żywnosci jest akcją organizowaną przez wszystkie Banki Żywności w Europie. W Polsce odbywa się nieustannie od 1997 roku. Jej celem jest zebranie jak największej ilości żywności, która w okresie przedświątecznym i noworocznym trafi do najbardziej potrzebujących osób w Polsce, a także wspomoże Banki Żywności w skuteczniejszej realizacji swojej misji - zmniejszania ubóstwa w Polsce.

Na tegoroczną edycję kampanii składa się kilka elementów:

Rekrutacja wolontariuszy

Tak szeroko zakrojona, ogólnopolska kampania wymaga zaangażowania wielu osób – w szczególności wolontariuszy. Każdego roku przy Świątecznej Zbiórce Żywności współpracuje tysiące wolontariuszy. W 2010 r. było ich ok. 33 000. Bez ich wsparcia akcja nie miałaby szans realizacji. Dlatego też Banki Żywności zachęcają do wolontariatu przy Świątecznej Zbiórce Żywności. Każdy może pomóc, zarówno w sklepie dyżurując przy koszach zbiórkowych, rozdając ulotki, jak i w magazynach przy sortowaniu, ważeniu i wydawaniu żywności. Wolontariusze mogą też pomagać w transporcie zbiórki oraz jej promocji. Aby zostać wolontariuszem, należy zgłosić się do najbliższego Banku Żywności (www.bankizywnosci.pl);

Charytatywny SMS o treści „Wspieram” pod numer 75 365

Do końca roku pod numer 75 365 można wysłać charytatywne SMS-y o treści „Wspieram”. Koszt SMS to 5 zł +VAT. Dochód z SMS-ów zostanie przeznaczony na wsparcie Banków Żywności w transporcie i przechowaniu zbieranej żywności. Banki Żywnosci dbają o bezpieczeństwo żywności, dlatego potrzebują pomocy finansowej w zakupie niezbędnego sprzętu, takiego jak chłodnie, wózki magazynowe. 

Zbiórka żywności w sklepach

W dniach 2-4 grudnia, w blisko 3000 sklepów, w ponad 400 miejscowościach w Polsce, odbędzie się zbiórka żywności. Wolontariusze Banków Żywności będą zachęcać konsumentów, aby zakupili dodatkowy produkt
i przekazali go na rzecz potrzebujących. Rekomendowane produkty to te o długiej dacie przydatności do spożycia, w szczególności olej, cukier, konserwy, ryż i słodycze. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, trafią one do potrzebujących w całej Polsce. Zbiórka Żywności organizowana jest przez 35 Banków Żywności, w tym 27 współpracujących w ramach Federacji Polskich Banków Żywnosci.

Internetowa zbiórka żywności

Ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału z zbiórce w sklepach lub chcą przekazać żywność bez wychodzenia z domu, mogą zrobić to za pomocą Internetu. Federacja Polskich Banków Żywności we współpracy z siecią Piotr i Paweł po raz 4. uruchomiła charytatywne internetowe zakupy w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności. Wystarczy przez stronę www.bankizywnosci.pl, za pomocą banera wejść do sklepu i kupić przynajmniej jeden z 32 dostępnych produktów. Wszystkie produkty po zakończonej akcji w Internecie zostaną dostarczone do magazynu wybranego Banku Żywności. Aby wziąć udział w zbiórce w Internecie, nie trzeba robić zakupów dla siebie. Za zakupy można płacić jak w każdym sklepie internetowym. Internetowa zbiórka żywności potrwa do 31 grudnia 2011 r.

Zbiórka na rynkach hurtowych

Świąteczna Zbiórka Żywności już po raz 3. odbędzie się także na rynkach hurtowych. 2 grudnia, na 10 polskich rynkach hurtowych, producenci i dystrybutorzy żywności będą mogli przekazać na rzecz potrzebujących swoje produkty. Zbiórka organizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskie Rynki Hurtowe. W 2010 r. podczas zbiórki na rynkach hurtowych udało się zebrać łącznie 14 809 kg żywności.

Banki Żywności działają na rzecz ograniczania ubóstwa

Banki Żywności, we współpracy z ponad 3500 lokalnymi organizacjami charytatywnymi, docierają z pomocą żywnościową do blisko 1 mln potrzebujących rocznie. Jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W Polsce poniżej granicy ubóstwa nadal żyje 2 mln Polaków, czyli 5,7% społeczeństwa. Wg statystyk Komisji Europejskiej w Polsce ok. 20% dzieci jest niedożywionych i jest to jeden z najgorszych wyników w całej Unii Europejskiej. Wsparcie, jakie przekazują Banki Żywności, ułatwia organizacjom i instytucjom pracę na rzecz aktywizacji, rehabilitacji i innej pomocy osobom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Warto pamiętać o osobach potrzebujących szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W ciągu 15 lat Świątecznej Zbiórki Żywności Banki Żywnosci zebrały i przekazały organizacjom charytatywnym 4 809 ton żywności! Pomoc trafiła m.in. do osób bezdomnych, matek samotnie wychowujących dzieci, rodzin wielodzietnych, osób starszych, chorych, a także placówek dla dzieci.

Kampania Świąteczna Zbiórka Żywnosci daje szansę na łatwą i skuteczną pomoc. Warto z niej skorzystać!
To dni, w których wszyscy możemy zrobić coś dobrego.

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji