Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nabór do programu Ścieżka SMART. Do zdobycia w 2023 r. dofinansowanie o łącznej kwocie 6,67 mld zł
Podobne artykuły
Rusza drugi nabór wniosków dla przedsiębiorców z sektora HoReCa.KPO dla branży HoReCa; do podziału 1,2 mld złJak skutecznie wnioskować o fundusze unijne w PARP?7 lutego ogłoszono nabór do Ścieżki SMART w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027 (FENG). Jest to pierwszy uruchamiany konkurs w ramach programu FENG, przy czym już od 21 lutego przedsiębiorcy z sektora mikro-, małych i średnich firm będą mogli złożyć wnioski o dofinansowanie do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkurs ma na celu wsparcie rozwoju działań badawczych i innowacyjnych polskich biznesów. Łącznie, w tym roku, w ramach Ścieżki SMART do przedsiębiorców trafi 10,67 mld zł, z czego PARP rozdysponuje kwotę 6,67 mld zł.
– Pierwsze nabory w ramach programu FENG otwierają nowy etap realizacji polityki spójności na lata 2021-2027. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie unijne za pośrednictwem m.in. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Do tej pory, instytucje odpowiedzialne za koordynację konkursów, przeprowadziły już wiele naborów, których efekty możemy obserwować w postaci licznie zrealizowanych, innowacyjnych projektów. Z przyjemnością przekazujemy w ręce polskich przedsiębiorców kolejne narzędzia, które pozwolą im dalej rozwijać i tworzyć prężnie działającą gospodarkę – powiedział Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Grzegorz Puda.
Ścieżka SMART to zupełnie nowa oferta dla przedsiębiorców i zarazem pierwszy konkurs uruchamiany w ramach programu FENG. Skierowana jest do sektora MŚP, dużych przedsiębiorstw oraz konsorcjów naukowo-przemysłowych (organizacje i instytuty badawcze, organizacje pozarządowe, uczelnie i inne podmioty systemu szkolnictwa wyższego i nauki). PARP jest odpowiedzialna za realizację naborów skierowanych do mikro-, małych i średnich firm.
W ramach programu przewidziano kompleksowe wsparcie projektów, obejmujących m.in. działalność badawczo-rozwojową, wdrażanie innowacji, infrastrukturę B+R, cyfryzację, zazielenienie przedsiębiorstw, internacjonalizację oraz podwyższanie kompetencji.