...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Co z zakazem handlu w niedziele?

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rządzących, ograniczenie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej handlu w niedziele najprawdopodobniej nie wejdzie w życie od 1 stycznia 2018 r. Dodatkowo w mediach pojawiają się od kilku dni wypowiedzi polityków, które mogą świadczyć o chęci rozszerzenia zakazu handlu na wszystkie niedziele.

1 stycznia 2018 r. jest terminem mało prawdopodobnym dla rozpoczęcia obowiązywania ustawy ograniczającej handel w niedziele – przyznał 10 listopada br. Henryk Kowalczyk, minister i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, w rozmowie z dziennikarzami radiowej Trójki. Ministerstwo Spraw Zewnętrznych przesłało bowiem do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny opinię dotyczącą konieczności potwierdzenia zgodności projektowanej ustawy ograniczającej handel w niedziele z unijnymi przepisami. W związku z wątpliwościami zawartymi w dokumencie resortu konieczne będą zmiany treści projektu ustawy lub jego notyfikacja przez Komisję Europejską. W drugim przypadku może trwać to nawet 13 miesięcy.

Projekt jest, ale decyzji brak
Pod koniec października sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny przyjęła projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji ds. rynku pracy. Zgodnie z zapisami tego dokumentu handel dozwolony byłby w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Nie jest to jednak ostateczna wersja ustawy, a jedynie jej szkic i teraz to rząd musi zdecydować, czy uchwali przepisy takim brzmieniu. Nic nie jest przesądzone, gdyż od kilku dni ze strony obozu rządzącego pojawiają się opinie, świadczące o chęci rozszerzenia zakazu na wszystkie niedziele w miesiącu.

Wszystkie niedziele bez handlu?
Minister finansów Mateusz Morawiecki, który początkowo przeciwny był tym zmianom, po strajkach „Solidarności” buntującej się przeciwko próbie wprowadzenia tylko częściowego zakazu handlu, stwierdził 4 listopada br. w wywiadzie dla radia RMF FM, że jeśli byłaby taka wola społeczna, poparłby zakaz handlu we wszystkie niedziele. 10 listopada minister Kowalczyk otwarcie przyznał, że: – Osobiście wolałbym, żeby zakaz handlu obowiązywał we wszystkie niedziele. (…) Jest dużo możliwości do wyboru. (…) Zakaz obejmujący wszystkie niedziele, tylko część, albo w ogóle jego brak. Czas na decyzję. Podobna wypowiedź 11 listopada padła również z ust premier Beaty Szydło, która w wywiadzie dla radia RMF FM stwierdziła, że: – Podzielam to zdanie, że wszystkie niedziele powinny być wolne. Dodała również, że dyskusja przeprowadzona przez rząd przy okazji opiniowania obywatelskiego projektu ustawy nie była łatwa, jednak: – Większość ministrów raczej skłania się ku temu, żeby wszystkie niedziele były wolne.

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji