...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Koniec nieuczciwej współpracy – spotkanie dotyczące nowej ustawy dla sektora rolno-spożywczego

Jak się bronić przed nieuczciwymi warunkami współpracy z hurtownią lub supermarketem? Czy drobny przedsiębiorca lub rolnik może wygrać to starcie? Zapraszamy na spotkanie UOKiK dotyczące ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej.

Ta ustawa może przynieść duże zmiany z korzyścią dla wszystkich rolników oraz drobnych przedsiębiorców i pośredników sektora rolno-spożywczego. W życie wejdzie 12 lipca 2017 r., ale już teraz wnosi nadzieję w kwestię dotychczasowej współpracy. Wszystko wskazuje na to, że kresu dobiegnie wykorzystywanie przez supermarkety i inne wielkie podmioty swoich kontrahentów dostarczających swoje produkty na sklepowe półki. Znaczące podmioty nie będę miały już prawa do nieuzasadnionego wydłużania terminu płatności lub wymusanie udziału udziału w akjach promocyjnych, o których nie ma mowy w umowie. W takim wypadku przedsiębiorca będzie musiał zgłosić sprawę do Urzędu i wypełnić pismo. Okazją do szczegółowej analizy ustawy oraz omówienia warunków zgłoszenia nieuczyciwego podmiotu będzie specjalne spotkanie zorganizowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które odbędzie się 20 czerwca  2017 r. (wtorek), w godz. 10:00-13:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK, pl. Powstańców Warszawy 1 w Warszawie. Poruszona przy tym zostanie kwestia interesu publicznego oraz aspektów proceduralnych. Przewidziana jest również sesja pytań i odpowiedzi (program do pobrania). Zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji ich zrzeszających, prowadzący działalność w obszarze produkcji, przetwórstwa oraz dystrybucji produktów rolnych i spożywczych.

 

 

Rejestracja trwa do 14 czerwca 2017 r. za pomocą systemu on-line. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń. Ponadto organizator zastrzega sobie prawo do określenia limitu osób reprezentujących daną instytucję lub branżę.

Spotkanie będzie transmitowane on-line, nagranie zostanie zamieszczone na stronie https://uokik.gov.pl/.

 

 

Dodatkowe informacje:

Marta Kozon 
Biuro Prezesa
pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
tel. 22 55 60 202
e-mail: marta.kozon@uokik.gov.pl

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji