...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Play dla Firm, materiał promocyjny

Oszczędności na Nowy Rok

Powitaliśmy kolejny rok. Jest to czas, kiedy dokonujemy pewnych podsumowań, zastanawiamy się nad zmianami w naszym życiu, w tym także nad tym, jak zaoszczędzić przy coraz wyższych cenach.

Jak zaoszczędzić w Nowym Roku? - to pytanie zada sobie niemal każdy z nas, analizując wydatki na nadchodzący 2012 rok. Nie ma jednej prostej metody, gdy na każdym kroku słyszymy o ciągłych podwyżkach w praktycznie każdym sektorze. Czy zatem w jakimkolwiek segmencie możemy liczyć na ulgę?

Przede wszystkim kontakt

W prowadzonych interesach coraz ważniejszy okazuje się być kontakt telefoniczny czy mailowy - dostępność przez przysłowiowe 24 godziny na dobę gwarantuje nam coraz większą liczbę kontrahentów. Telefonie komórkowa to dziedzina, w której firmy ponoszą coraz większe koszty, dlatego przed podpisaniem kolejnego zobowiązania koniecznie należy porównać wszystkie parametry oferty - może okazać się, że zysk w postaci niższej ceny telefonu u jednego z operatorów jest tylko pozorny, ponieważ w ciągu 24 miesięcy obowiązującej nas umowy "nadpłacimy" go kilkakrotnie. Jak to jest możliwe?

Musimy zdać sobie sprawę, że żaden operator nie jest instytucją charytatywną i każda obniżka ceny telefonu jest wliczona w nasze późniejsze wydatki. Sprawdźmy czy u operatora X nie otrzymamy mniejszej liczby minut lub czy parametry oferty nie opierają się o wyższą stawkę za połączenia - zazwyczaj tak operator rekompensuje sobie duże rabaty na sprzęt proponowany w ramach abonamentu. 

"Darmowe" czy wliczone w abonament?

Kluczowa kwestia to także tzw. "darmowe połączenia" z wybranymi numerami. Na dzień dzisiejszy tylko o jednym z krajowych operatorów możemy powiedzieć, że gwarantuje darmowe połączenia do wszystkich numerów wewnątrz sieci oraz krajowych operatorów stacjonarnych w kwocie abonamentu. W Play otrzymamy pakiet 45 000 minut miesięcznie do wykorzystania właśnie na takie połączenia. Wykorzystanie takiej ilości minut jest praktycznie niemożliwe, bowiem 30.dniowy miesiąc liczy dokładnie 43 200 minut.

Choć u pozostałych operatorów słyszymy o darmowych połączeniach, są to zazwyczaj rozmowy z kilkoma numerami wewnątrz sieci, za które i tak operator pobiera od nas drobną (zazwyczaj kilkuzłotową) opłatę, jednak ostatecznie oznacza to, że te rozmowy nie są zupełnie darmowe. Firmy z większą ilością kart sim mogą liczyć na tzw. "darmową sieć firmową", co jest duzym ułatwieniem, jednak zawsze należy sprawdzić miesięczny koszt utrzymania takiej usługi - zazwyczaj opłata za wspomniany pakiet jest naliczana oddzielnie dla każdego firmowego numeru, co przy większej ilości użytkowników może oznaczać sporą sumę. 

Usługi dodatkowe

W doborze promocji warto także zwrócić uwagę, jakie dodatkowe usługi otrymujemy w kwocie abonamentu i czy wszystkie przez cały czas trwania umowy będą w nią wliczone - niektóre promocje zakładają np. 6-miesięczny rabat na wybraną usługę, po czym naliczane są dodatkowe opłaty. 

Zastanówmy się także, czy wszystkie zaproponowane rozwiązania są nam potrzebne. Nie korzystajmy z promocji na nieograniczony internet w telefonie, jeśli wcale z niego nie korzystamy, lub też sporadycznie sprawdzamy pocztę w telefonie - wówczas lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup dodatkowego, drobnego pakietu. 

Prośmy o pomoc

Dobór właściwej oferty w szerokiej gamie oferowanych promocji jest czasem bardzo trudny, dlatego nie bójmy się prosić o pomoc w zestawieniu zaproponowanych warunków. Zbierzmy oferty od co najmniej 2 konkurencyjnych sieci i poprośmy o ich porównanie doradcę biznesowego wybranego operatora. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość skorzystania z jeszcze korzystniejszej oferty - bowiem doradcy biznesowi zazwyczaj dysponują korzystniejszymi promocjami od tych standardowo proponowanych w salonach. Kontakt do doradcy w najbliższym regionie możemy znaleźć w internecie, wpisując np. miasto, w którym znajduje się nasza firma oraz nazwę operatora, którego oferta nas interesuje. Doradcy Biznesowi dojeżdżają do klientów, dlatego nie będziemy musieli nawet wychodzić z biura.

Bez emocji

Ostatecznie przy doborze taryfy kierujmy się jedną zasadą - starajmy się obiektywnie oceniać ofertę poszczególnych sieci. Przy wątpliwościach związanych np. z zasięgiem konkretnego operatora poprośmy o testową kartę sim do jego sprawdzenia. I co najważniejsze - nie wybierajmy operatora wyłącznie przez wzgląd na dostępność i cenę telefonu, bowiem aparat możemy na wolnym rynku zmieniać tak często jak będziemy chcieli, a warunki zawartej umowy będą nas obowiązywać przez co najmniej 24 miesiące.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Doradcy naszego Biura Obsługi Biznesowej PLAY dla Firm w Katowicach pozostają do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami oraz kontaktu telefonicznego lub mailowego. Dane kontaktowe naszych doradców znajdą Państwo TUTAJ lub pod adresem: www.playdlafirm.info.pl

 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji