...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Piekarstwo - pomoc dla branży

W związku z dramatyczną sytuacją branży piekarskiej skierowano petycję do Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Autorzy jej domagają się zdecydowanej reakcji rządu, dofinansowań dla branży i wsparcia rzemiosła. Czy uda się ustabilizować sytuację?

Piekarze mierzą się obecnie z poważnymi trudnościami i zmianami, jak kolejne podwyżki cen gazu, prądu, cen surowców (głównie mąki). Część piekarni podejmuje trudne decyzje o zamknięciu zakładów czy redukcji etatów, część walczy, szuka rozwiązań, podejmując kroki w sprawie zagwarantowania sobie niższych cen energii czy zmiany rodzaju paliwa lub pieca. Podwyżka cen pieczywa jest nieunikniona. Skierowano także petycję do Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 


Sytuacja branży piekarskiej jest tragiczna. Prowadzenie działalności gospodarczej w tym zakresie stało się nierentowne, co powoduje zamykanie się zakładów piekarskich - czytamy w petycji skierowanej 11.01.2022 do ministra Piotra Nowaka. W piśmie wymienione są problemy, z jakimi mierzą się piekarze: podwyżki cen gazu, prądu, paliw, wzrost kosztów przedsiębiorcy w związku ze wzrostem płacy minimalnej, niekorzystne zmiany podatkowe uniemożliwiające odliczenie składki zdrowotnej od podatku, brak rąk do pracy (brak piekarzy na rynku), zaniżanie cen przez sklepy wielkopowierzchniowe. To daje perspektywę gigantycznego wzrostu kosztów przy jednoczesnym spadku sprzedaży. Autorzy petycji domagają się zdecydowanej reakcji rządu, dofinansowań dla branży i wsparcia rzemiosła. - Średnia cena chleba musi wzrosnąć o kilkadziesiąt procent, aby firmy nie straciły rentowności. Tak znaczne podwyższenie cen wpłynie negatywnie na społeczeństwo, z uwagi na to, że chleb to podstawowy produkt spożywczy - piszą.

Resort na razie nie odniósł się do pisma. Piekarze podkreślają, że konieczne są systemowe zmiany, edukacja w zakresie jakości pieczywa i zjednoczenie branży we wspólnej sprawie.

ESSBieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji