...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Triumf drożdżówki – słodkie bułki wracają do szkolnych sklepików

Po miesiącu reżimu, minister edukacji Joanna Kluzik Rostkowska poinformowała, że udało jej się przywrócić do menu szkolnych sklepików drożdżówki. Zapowiada, że to nie koniec rozluźnienia przepisów.

Z tej decyzji cieszą się zarówno sami uczniowie, jak też piekarze – słodkie bułki, wykluczone z szkolnego jadłospisu poprzez rozporządzenie ministra zdrowia, wracają do łask. Wszystko za sprawą inicjatywy pani minister, która wysłała do wszystkich placówek list, w którym prosiła dyrekcję o wskazanie problemów jakie pojawiły się po wprowadzeniu zakazu na większość produktów goszczących dotychczas w szkolnych sklepikach. O korekcie w przepisach wprowadzonych zaledwie miesiąc temu, poinformowała kilka dni temu na antenie radia RMF FM w rozmowie z dziennikarzem Konradem Piaseckim. 

 

 

Rostkowska zastrzega, że zależy jej na zdrowym odżywianiu dzieci i młodzieży. Z całą pewnością do szkół nie wrócą więc chipsy, batoniki i słodkie gazowane napoje. Trzeba jednak przyznać, że drożdżówki różnią się jakościowo od, tak zwanego, śmieciowego jedzenia. Pani minister chce również powrotu większej ilości soli. Powód jest prosty – uczniowie odmawiają jedzenia nie solonych potraw. Wobec tak restrykcyjnych przepisów, coraz częściej dochodzi do kuriozalnych sytuacji, w których dzieci same przynoszą z domu słodkie bułki oraz przyprawy.Taka sytuacja jest niekorzystna również dla samych ajentów, wśród których spora część wycofała się z prowadzenia sklepiku, gdyż interes przestał być rentowny. 

Są i pozytywne skutki wprowadzenia nowych przepisów - w wielu placówkach w zamian za hermetycznie pakowane przekąski pojawiły się różnego rodzaju świeże kanapki, które spotkały się z dobrym odźwiękiem. Nadal nie wiadomo jednak czy do stołówek oraz sklepików wróci białe pieczywo. Zdawałoby się, że to naturalna konsekwencja wprowadzenia drożdżówek. Najpier jednak należało by się zastanowić nad szczegółowym określeniem samych przepisów regulujących, tak by asortyment szkolnej stołówki nie tylko był zdrowy, ale też smaczny. 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji