...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Kruszwica, materiał promocyjny

Walter Vogt – spotkanie z mistrzem!

Kruszwica już po raz drugi zaprosiła kilkudziesięciu najlepszych polskich cukierników i szefów kuchni na spotkanie z cyklu Celebrity Meeting.

Tym razem zaproszoną gwiazdą był wybitny argentyński mistrz deserów restauracyjnych Walter Vogt, który przez ostatnie 10 lat pracował jako profesor i szef kuchni w renomowanej szkole Espaisucre w Barcelonie.

7 grudnia 2016 roku w warszawskim Airport Hotel Okęcie goście mieli okazję wziąć udział w całodniowych warsztatach. W ich trakcie Vogt odkrywał krok po kroku tajniki przygotowywania deserów restauracyjnych. Podobnie jak w roku ubiegłym, kiedy to wiedzą dzielił się z polskimi cukiernikami Leonardo di Carlo, oprócz części teoretycznej można było na żywo zobaczyć warsztat szefa. Każdy przekonał się, jakiego tempa wymaga praca w restauracji oraz czym różną się wykonywane tam desery od wyrobów cukierniczych sprzedawanych w tradycyjnie. Można było również spróbować jednego z autorskich deserów mistrza i poczuć znakomite efekty jego pracy.

 

 

Co ciekawe, Walter Vogt po wielu lat pracy wciąż największą wagę przywiązuje do tego, co najprostsze – składników, które dobiera do deseru, wydobywając z nich to, co dla niego najważniejsze – bogaty smak. Mistrz wielokrotnie powtarzał, że wszystkie zabiegi stosowane prze cukierników to tylko efektowny dodatek. Możemy stworzyć najpiękniejszy deser świata, wykorzystać najmodniejsze składniki, jednak jeżeli nie będzie w nim odpowiednio zbalansowanych i dobranych smaków, to będzie on jedynie efektownym show.

Jaka jest recepta na sukces Waltera Vogta? Smak zaczyna się w głowie. Ważne jest, aby poznać podstawy sztuki cukierniczej, a następnie zacząć tworzyć własne, unikalne kompozycje. Nie zadowalaj się kompromisami. Nie improwizuj, musisz wiedzieć, jaki efekt chcesz uzyskać. I pamiętaj, że idealny deser powinien smakować zarówno laikom, jak i krytykom kulinarnym.

Jak zapowiadają Jacek Zięba i Katarzyna Noga z ZT Kruszwica, już za rok kolejne Spotkanie z Gwiazdą. Kto nią będzie? To na razie pozostaje słodką tajemnicą.

 

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji