...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja KG, materiał promocyjny

Nowe inwestycje DMG Polska

W 2004 roku firma przejęła starą słodownię, gdzie zastała stuletnie instalacje do prażenia słodu, opalane węglem. Mieli wybór: kontynuować produkcję czy postawić na ilość i wytwarzać masowo słód pilzneński. Na szczęcie zarząd zdecydował się na produkcję słodów specjalnych, ekskluzywnych z bardzo wysokiej półki.

W ubiegłym roku sprzedaż słodowni wyniosła 4,5 tys. ton, czyli 33 proc. produkcji Słodowni Strzegom. Całość trafiła na eksport, głownie do Europy, ale także Azji i na Karaiby. W ubiegłym roku Spółka weszła na rynek Sri Lanki i Ukrainy, a w tym roku planuje podbić Białoruś. Strzegomska słodownia w 2012 roku wysłała w świat niemal 70 procent swojej produkcji.

Sposób na sukces

W krajach azjatyckich i w krajach unii takich jak Wielka Brytania i Niemcy panuje ogromny popyt na słody kolorowe, co pozwoliło słodowniom w Sierpcu na Mazowszu i w Strzegomiu na dolnym Śląsku osiągnąć dobre wyniki finansowe. Ogromne zainteresowanie słodami wykazuje nie tylko branża piwowarska, ale także branża piekarnicza, wykorzystująca słód jako dodatek do różnego rodzaju mąk i mieszanek piekarniczych.

Rezultaty

W 2013 roku Spółka przewiduje wzrost sprzedaży o kolejne 7 procent. Dzięki temu zwiększy się liczba dostawców jęczmienia browarnego. Już teraz firma podpisała 342 kontrakty na rok 2012/2013, czyli o 42 kontrakty więcej niż w sezonie ubiegłym, głównie z Dolnego Śląska. Dzięki sukcesom, firma planuje nowe inwestycje i już od 1 kwietnia br. będzie dysponowała największą w południowej Polsce bazą magazynową zboża. 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji