...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Administrator

Wachtel w upadłości

Producent pieców i systemów chłodniczych Wachtel z Hilden (Nadrenia Północna-Westfalia) złożył wniosek o ogłoszenie upadłości i obecnie stara się o restrukturyzację i reorganizację przedsiębiorstwa w ramach samodzielnej administracji.

W tym celu właściwy sąd rejonowy w Düsseldorfie wyznaczył adwokata Holgera Rohde z kancelarii Görg na tymczasowego zarządcę postępowania.

Postępowanie samorządowe ma na celu kontynuację i restrukturyzację przedsiębiorstwa.
Zarząd pozostaje na stanowisku i działa pod nadzorem administratora, którym został Christian Gerloff, partner monachijskiej kancelarii Gerloff Liebler Rechtsanwälte. Dołącza do zarządu jako Chief Restructuring Officer (CRO).

Według firmy, trudności Wachtela wynikały z problemów z łańcuchem dostaw spowodowanych pandemią, znacznym wzrostem kosztów materiałów oraz znacznymi spadkami zamówień od wiosny tego roku. Sytuację w zakresie zamówień pogorszył kryzys w wielu piekarniach, które zmagały się z gwałtownie rosnącymi cenami energii. Prezes Oliver Frey powiedział: "Procedura restrukturyzacji umożliwia naszej firmie i jej pracownikom szybkie dostosowanie się do trudniejszego otoczenia rynkowego.
Celem postępowania naprawczego jest przywrócenie Wachtelowi trwałej pozycji i znalezienie partnera do zorganizowanego procesu inwestorskiego."

Wachtel zatrudnia 250 osób i osiąga roczny obrót w wysokości 35 mln euro. Siedziba firmy znajduje się w Hilden, a jej oddział w Pulsnitz w Saksonii.

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji