22 kwietnia 2016 r. Katowice – redakcja Mistrza Branży, ul. Klimczoka 9. Godz. 10.00 do 16.00.
Podobne artykuły
Akademia Umiejętności Inspiracja firmy Barbara Luijckx zaprasza na wyjątkowe wydarzenieDlaczego i z czego warto się szkolićZapraszamy na webinarium CSB-System!Już ponad 2 lata obowiązują zasady nowego rozporządzenie Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, a do obowiązku zamieszczania wartości odżywczej w na etykietach pozostało tylko kilka miesięcy.
Jak radzą sobie producenci, jakie popełniają błędy? Jakie ukazały się nowe wytyczne i dodatkowe przepisy?
Na nurtujące pytania oraz jak spełnić wymagania rozporządzenia 1169/2011, aby nie popełniać błędów, odpowiemy podczas szkolenia:
Program szkolenia
Część I – prowadzący – Wioletta Bogusz-Kaliś – autorka praktycznego poradnika z zakresu tworzenia etykiet "Opracowywanie etykiet zgodnie z aktualnymi wymaganiami przepisów prawnych”
1. Ustalanie nazwy
2. Wykaz składników:
- zapis składników alergennych
- zapis składników złożonych
- substancje dodatkowe, aromaty
- procentowa zawartość składnika
3. Stosowanie dodatkowych określeń np. wiejski, babuni, z tradycyjnego pieca, bez konserwantów
4. Zapis ilości netto
5.. Wartość odżywcza
6. Żywność nieopakowana
Część II – prowadzący Dariusz Młynarczyk - specjalista ds. obliczeń wartości odżywczych oraz Agata Kondrat technolog
Obliczenia wartości odżywczych w praktyce. Które produkty można obliczyć samemu, a które trzeba oddać do analizy laboratoryjnej? Jak sprawnie przejść kontrolę obliczeń?
Krok po kroku, na przykładach pokażemy jak najszybciej obliczyć wartości odżywcze Twoich produktów.
Koszt szkolenia wraz z lunchem i przerwą kawową: - Zgłoszenie 2 osób z tej samej firmy: 500 zł netto - Zgłoszenie 3 osób: 700 zł netto |
Trener - Wioletta Bogusz-Kaliś. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń.
Doświadczenie zdobywała pracując w Instytucie Żywności i Żywienia oraz laboratorium badawczym, gdzie prowadziła szkolenia m.in. z zakresu znakowania żywności, weryfikowała etykiety oraz tworzyła specyfikacje dla produktów spożywczych. Obecnie zajmuje się systemami zapewnienia bezpieczeństwa żywności oraz oznakowaniem suplementów diety. Jest autorem praktycznego poradnika z zakresu tworzenia etykiet "Opracowywanie etykiet zgodnie z aktualnymi wymaganiami przepisów prawnych"
Wykładała prawo żywnościowe na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz prowadziła prelekcja na wielu konferencjach. To również autor ponad 40 publikacji poruszających zagadnienia prawa żywnościowego, w tym właściwego znakowania środków spożywczych oraz kosmetyków m.in. w Mistrz Branży, Przemysł Spożywczy, Przemysł Fermentacyjny Owocowo-Warzywny, Magazyn Przemysłu Mięsnego, Świat Przemysłu Kosmetycznego.
Absolwentka Warszawskiej SGGW, kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka o specjalności dietetyka.