...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Jackowski Sp. z o.o., materiał promocyjny

Nadal pozostajemy wierni tradycji rzemiosła

Sprawdzone receptury chleba na naturalnych kwasach oraz nowoczesne maszyny pozwalają nam patrzeć odważnie w przyszłość oraz liczyć, że dzieci i wnuki dalej będą rozwijać skrzydła firmy w branży piekarskiej.

W sezonie letnim zapachem świeżych jagodzianek przyciągamy lokalnych mieszkańców oraz osoby wypoczywające w sielskiej okolicy po­łożonej w Dolinie Białobrzeskiej. Naszą dumą pozostają najnowsze inwestycje poczynione dzięki firmie Jackowski Sp. z o.o. Wspólnie przeprowadziliśmy szcze­gółową analizę usprawnienia produkcji chleba zwykłego, miesza­nego oraz innych chlebów gatunkowych, które stanowią najwięk­szy udział w dziennej produkcji.

 

Głównym celem było pozyskanie nowych odbiorców, a to dzięki możliwości zwiększenia produkcji, ustabilizowaniu i obniżeniu jej kosztów i co najważniejsze – bra­ku negatywnego wpływu obróbki mechanicznej na jakość ciasta. Dzięki fachowej pomocy Macieja Kłysiaka (regionalny kierownik sprzedaży w firmie Jackowski Sp. z o.o.) otrzymaliśmy propozycję zainwestowania w innowacyjną linię szwedzkiej firmy Glimek. Skła­da się ona z dzielarki SD-300XL, zaokrąglarki stożkowej CR-360, międzygarowni szafowej IPP 6/22 i wydłużarki MO-300.


Dzielarka SD300XL pracuje w trybie 2-tłokowym. Za­kres wagowy podczas pracy w trybie 1-tłokowym to 250-2300 g, natomiast w trybie 2-tłokowym – 150-1150 g. Przeznaczona jest do ciast pszennych, mieszanych i żytnich. Dzielarka posiada kompen­sator ciśnienia tłoka ssącego dla delikatnych ciast oraz kolorowy panel kontrolny z ekranem dotykowym PLC, z licznikiem kęsów oraz możliwością zapisywania receptur. Doskonale „trzyma” wagę kęsów, a pracownik nie musi jej pilnować.

Zaokrąglarka stożkowa CR-360 ma opatentowany system centralnej regulacji odstępu rynien zaokrąglających od stożka, co gwarantuje optymalne formowanie kęsów ciasta. To sprawdzone rozwiązanie umożliwia osiąganie niezwykle dobrych rezultatów, zarówno przy formowaniu wstępnym, jak i zaokrąglaniu końcowym. Zaokrąglarkę wyposażyliśmy również w mechaniczny posypywacz mąki z płynną regulacją siły posypywania, nadmuch ciepłego i zimnego powietrza, przydatny do „luźnych” ciast chle­bowych, oraz płynną regulację stożka za pomocą falownika. Kęsy są dobrze zamknięte i równomiernie zaokrąglone z każdej strony.

Międzygarownia szafowa IPP 6/22 przystoso­wana jest do pracy z dzielarką, zaokrąglarką i wydłużarką Glimek. W całości wykonana jest ze stali kwasoodpornej, posiada sekcje transferu pokryte teflonem oraz funkcję automatycznego opróż­niania z płynną regulacją prędkości. Z poziomu międzygarowni szafowej możemy również sterować pracą całej linii. Zastoso­wanie odpoczynku ciasta między kolejnymi fazami obróbki ma zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o jakość i strukturę produktu.

• Wydłużarka MO-300 została tak skonstruowana, aby przy końcowym formowaniu kęsa ciasta w 100% naśladować pra­cę ludzkich rąk. Możliwość bardzo dokładanej regulacji wszyst­kich etapów wydłużania za pomocą pokręteł ze skalą sprawia, że maszyna znajduje zastosowanie przy produkcji wielu rodzajów chleba, m.in.: chlebów standardowych w technologii na aparaty i do koszyczków, chlebów foremkowych, bagietek, bułek, spodów do pizzy, bułek kebabowych. Kiedy przyszedł czas na montaż, technicy z firmy Jackowski Sp. z o.o. idealnie poradzili sobie z adaptacją maszyn, która była konieczna, żeby zmieścić linię w wyznaczonym miejscu na za-kładzie. Zaawansowana technologia maszyn firmy Glimek pozwoliła nam na uruchomienie dodatkowej produkcji, co umożliwiło podpisanie nowych kontraktów z odbiorcami pieczywa. Przy jednoczesnym zachowaniu tej samej wysokiej jakości produktu urządzenia po­zwoliły nam obniżyć koszty produkcji pieczywa. Inwestycja była niezbędna i dzięki niej możemy swobodnie się rozwijać, stając się bardziej konkurencyjnym na wymagającym, a zarazem trudnym rynku piekarskim. W najbliższych latach pla­nujemy inwestycyjny rozwój strefy cukierniczej naszej piekarni oraz nieustanne powiększanie o nowe smaki bazy chlebów i bułek jako produktów o najwyższym poziomie sprzedaży. Trwamy w przekonaniu, że w jakości nie ma drogi na skróty i je­steśmy wdzięczni naszym odbiorcom, że to właśnie nasze wypieki stały się na ich stołach „chlebem powszednim” – dodaje Marian Mendra, właściciel zakładu.

Bieżące wydanie czasopisma

jak pracować z makiem, by upiec makowiec doskonały. Budowanie domku z piernika. Na czym polega nieuczciwa konkurencja? Receptury na świąteczne i zimowe specjały. I wiele innych. Zapraszamy do lektury!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji