czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Opcje filtrowania

 
rozwiń opcje

Terminy wydarzeń branżowych

Terminarz wydarzeń branżowych

 • Święto Chleba i Piernika w Jaworze

  Święta
  termin
  do
  lokalizacja
  Jawor
  zasięg
  lokalny

  Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Święta Chleba i Piernika - imprezy, która wyrosła z tradycji jaworskiej ziemi, z bogato zapisanych kart jej historii.

  W ciągu trzech dni imprezy mistrzowie piekarnictwa z całej Polski i z zagranicy prezentować będą swoje wypieki, a na stoisku animacji piekarniczych z bliska będzie można się przyjrzeć prawdziwym dziełom sztuki. To właśnie tu powstają wspaniałe bochny, dziesiątki form i setki smaków, wypiekanych od początku do końca na oczach gości. W roli głównej - chleb jaworski. Jego siła tkwi w smaku, a skład i receptura są dalekie od wielkoprzemysłowych produkcji. Bogato zaopatrzone stoiska wystawiennicze znów będą kusić i zachęcać do skosztowania wielu rozmaitych rodzajów aromatycznych wypieków - od tradycyjnego i chrupiącego chleba po słodkie pierniki.

  Zapach cynamonu i przypraw korzennych zaprowadzi Państwa wprost na stoiska z piernikami. Receptury z XVI w. i współczesne, a do tego kolorowy lukier, finezyjne kształty i wyborny smak.Palce lizać!

  Na rozpoczęcie – kolorowa parada chleba. Wokół jaworskiego Rynku w orszaku przejdą wszyscy ci, bez których to wyjątkowe wydarzenie nie mogłoby się odbyć - piekarze, cukiernicy, samorządowcy, zaproszeni goście, w towarzystwie fantazyjnie przebranych uczestników święta. Piękne panie i przystojni panowie będą rywalizować o tytuł Miss & Mistera Ziemi Jaworskiej 2018 oraz atrakcyjne nagrody. Ale to nie wszystko!

  Talent najznakomitszych piekarzy i cukierników będzie można podziwiać w konkursie na Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą. Jednocześnie zapraszamy na wyjątkową wystawę rzeźb stworzonych dzięki niezwykłej pasji polskich piekarzy i cukierników. Przed nami kolejna edycja konkursu na Piekarza Roku, który może gdzieś setki kilometrów stąd, każdego dnia serwuje swoim klientom zdrowy, smaczny i aromatyczny polski chleb.

  Zgromadzeni na Rynku w Jaworze będą mogli spróbować także rekordowego wypieku – smakowitego i aromatycznego piernika, dzieła jaworskiego mistrza cukiernictwa –  Stanisława Furtaka i jego dzielnej załogi z firmy „Martex”.

  Święto Chleba i Piernika to również muzyczna podróż przez dekady i gatunki muzyki. Jak co roku impreza obfitować będzie w występy muzyczne w stylu folk, które zapewnią nam zespoły z miast partnerskich, m.in. z Ukrainy, Niemiec, Czech i Niepołomic, ale nie tylko... Wieczorami na jaworskim Rynku tradycyjnie królować będą polscy artyści. W piątek (24.08) do wspólnej zabawy porwie nas królowa polskiej muzyki rozrywkowej – Beata Kozidrak z zespołem Bajm, a także przebojowa Sarsa. W sobotę (25.08) będziemy się bawić przy utworach Julii oraz Filipa Lato z zespołu Sound'n'Grace. Zapowiada się „pyszna” zabawa.

  W niedzielę organizatorzy nie zwolnią tempa i zaproszą uczestników na kulinarne show z udziałem specjalnie zaproszonej gwiazdy i autorytetu kulinarnego w jednym, samorządowców, piekarzy i cukierników. Ich zadaniem będzie upiec najlepszy i najsmaczniejszy chleb na oczach zgromadzonej widowni. Smakom i zapachom nie będzie końca!

  Wszystko to i jeszcze więcej do zobaczenia, usłyszenia i posmakowania już w ostatni weekend sierpnia w dolnośląskim Jaworze.

  Facebook >>> KLIK!

  Święto Chleba i Piernika 2018

  Kiedy? 24-26 sierpnia 2018 r.

  Gdzie? Jawor (Dolny Śląsk), Rynek

  Dokładna lokalizacja

  Jawor (Dolny Śląsk), Rynek

  Kontakt

  Jaworski Ośrodek Kultury
  Rynek 5, 59-400 Jawor
  tel./fax (76) 870-28-78, (76) 870-28-75
  e-mail: poczta@jok.jawor.pl, jok@imprezy.pl 

   

  Strona internetowa

  http://www.schip.jawor.pl

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe