...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Czego pragną Europejczycy?

Ciasto czekoladowe, tiramisu, babeczki... - jakie jest najczęściej wyszukiwane ciastko w internecie w poszczególnych zakątkach Europy? A które plasują się na czołowej pozycji wśród polskich konsumentów? Poznajcie rezultaty ciekawego badania!

Co kraj to obyczaj i... inne gusta! Każdy z krajów ma swojego słodkiego ulubieńca. Jakie jest najchętniej zjadane ciastko starego kontynentu? Badanie przeprowadzone przez JackandBeyond.com sprawdziło to za pomocą notowań poszczególnych słodkości wyszukiwanych przez internautów (od marca do czerwca 2020).

Niektóre wyniki pokrywają się z tym, co powszechnie sądzi się na temat preferencji mieszkańców konkretnych państw, jak np. ciasto czekoladowe w przypadku Anglii (90 500 wyszukiwań miesięcznie). Inne zaskakują, jak chociażby ciasto marchewkowe w Hiszpanii.  Właśnie ono jest najczęściej wyszukiwane przez tamtejszych internautów, bo aż 34 000 razy miesięcznie.Najpopularniejszym ciastem w Europie jest z kolei tiramisu - to ciasto ma najlepsze notowania w wyszukiwarkach zarówno we Francji, Włoszech i Belgii. Zaraz za nim plasuje się sernik, który jest zdecydowanym faworytem w Czechach  (27100 wyszukiwań/m-c) oraz Grecji (9400 wyszukiwań/m-c). 

Tymczasem w Polsce króluje... mazurek - wielkanocny przysmak ma aż 60 000 wyszukiwań miesięcznie (w tym 1,600 wyszukiwań przepisu na niego)!

 

 

W ten sposób pokonał tiramisu, makowiec, a nawet sernik, by stać się ulubieńcem narodu. Włoskiego klasyka poszukuje miesięcznie 49 500 osób, a przepis na 3600 internautów. Nie daleko w tyle są makowiec i sernik na wspólnym trzecim miejscu. W Google generowanych jest 20 000 wyszukiwań miesięcznie przez te ciasta, przy czym miesięczne wyszukiwania przepisów na nie wynoszą odpowiednio 110 i 480. Czwarte, piąte i szóste miejsce zajmują kolejno:  piernik, pavlova i babka (z wynikami: 16 000, 11 000 i 9800 wyszukiwań/m-c). Śląski specjał, czyli kołacz zajmuje siódme miejsce pod względem wyszukiwań w Polsce z wynikiem 7500 wyszukiwań/m-c. Dopiero za nim w zestawieniu znajdują się pączki (7100 wyszukiwań/m-c). 

 


Uwaga! Wyniki badań są aktualne na dzień 15.07.2020.

Bieżące wydanie czasopisma

Wakacyjny Mistrz Branży - uczciwy chleb, zioła i czekolada w lodach, kwiaty w ciastkach i wiele innych inspiracji.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji