...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Kawiarnia polskiej noblistki już otwarta!

Olga Tokarczuk zaprasza na kawę, lody i inne słodkości do swej autorskiej kawiarni - Dobra Nowina

13 lipca w Nowej Rudzie ogłoszono bardzo dobrą nowinę - otwarta została artystyczna kawiarnia Olgi Tokarczuk - Dobra Nowina. Uroczyste otwarcie zbiegło się z trwającym w tym czasie Festiwalem Góry Literatury, którego pomysłodawczynią jest właśnie polska noblistka, a także Beata Kłossowska-Tyszka. Pierwsi goście zostali poczęstowani wegańskimi przysmakami, które przygotowała sama Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, autorką książek i programów telewizyjnych, która stoi za menu kawiarni. Na razie jest ono skromne - goście mogą napić się kawy, zjeść lody i ciasto. 

 Lokal mieści się w podcieniach Rynku Nowej Rudy.  Swoją oryginalną nazwę zawdzięcza jednej z postaci z książki Tokarczuk. To przezwisko sprzedawczyni w sklepie z używaną odzieżą z "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Docelowo kawiarnia ma być nie tylko słodkim miejscem, które ożywi tutejszy rynek, ale centrum życia artystycznego. Miejscem spotkań z kulturą, sztuką, w którym będą odbywać się koncerty, wernisaże, spotkania autorskie. Jak podkreśla pisarka oraz menagerka miejsca - to nie projekt biznesowy. Jak czytamy w opisie zamieszczonym na oficjalnym profilu facebookowym kawiarni: “Dobra Nowina w Nowej Rudzie to spełnienie marzeń dwóch przyjaciółek Beaty i Olgi, które połączyło zamiłowanie do dobrej kawy i literatury, a także ich przywiązanie do przyrody Kotliny Kłodzkiej”.

 

Zdjęcia: Dobra Nowina

Bieżące wydanie czasopisma

Wakacyjny Mistrz Branży - uczciwy chleb, zioła i czekolada w lodach, kwiaty w ciastkach i wiele innych inspiracji.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji