...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Administrator

Kule z papieru waflowego

Kule i półkule z papieru waflowego to jeden z gorętszych trendów tego sezonu. Nadadzą oryginalnego wyglądu i lekkości każdemu tortowi. W zależności od koloru będą pasować do wielu okoliczności i stylu uroczystości.

Materiały i narzędzia:
• papier waflowy (Saracino o grubości 0,27 mm)
• druciki florystyczne (w rozmiarze 26)
• dziurkacze w kształcie kół (użyłam dwóch dziurkaczy o rozmiarach 5 cm i 3,7 cm – kształty wycięte takimi dziurkaczami mają nieco mniejsze wymiary)
• barwnik spożywczy w pyłku (Fractal w pięknym niebieskim kolorze – Lagoon Blue)
• nożyczki
• pędzelki
• miseczka z wodą

 

Kule z papieru waflowego

 


1. Za pomocą dziurkaczy wytnij koła z papieru waflowego. Przygotowałam koła w dwóch rozmiarach (5 cm i 3,7 cm).


2. Większość kół przetnij na pół.


3. Mokrym pędzelkiem delikatnie przejedź przez środek koła. Papier waflowy w kontakcie z wodą zaczyna się kleić, dzięki temu umocujesz przygotowane wcześniej półkola. Nie nakładaj jednak zbyt dużej ilości wody, bo papier zacznie się rozpuszczać i nie będzie się do niczego nadawał.

 

4. Przyłóż półkola z papieru waflowego do środka koła, do miejsca, które zostało zwilżone wodą. Delikatnie dociśnij i przytrzymaj przez chwilę.

 

5. Tak samo postępuj z kolejnymi półkolami. Gdy będzie potrzeba, mokrym pędzelkiem przesmaruj miejsce, do którego chcesz doczepić kolejny element. Liczba półkul zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać – im więcej elementów dokleisz, tym pełniejsza będzie kula.


Czy dziurkacze są niezbędne?
Nie, jednak znacząco ułatwiają zadanie i przyspieszają pracę. Jeżeli nie masz dziurkaczy, to przygotuj szablon, odrysuj od niego koła na papierze waflowym, a następnie je wytnij. Będziesz potrzebowała dość sporo takich kół.
Zamiast dziurkacza możesz wykorzystać wykrawacze do kół stosowane w branży tekstylnej. Działają podobnie jak cyrkiel, z tą różnicą, że zamiast rysika mają nożyk, za pomocą którego wytniesz koła. Nie jest to tak szybkie i łatwe jak wycinanie kół dziurkaczem, jednak pozwala wybierać średnicę. Zatem jeżeli chcesz zrobić dekorację składającą się z kul o różnych rozmiarach, wystarczy jedno takie urządzenie.Przygotowanie toppera z ozdobą z papieru waflowego

6. Koło z papieru waflowego posmaruj niewielką ilością wody. Połóż na to drucik florystyczny i przykryj kolejnym kołem. Potem dociśnij całość tak, aby koła skleiły się, a drucik znajdował się między nimi. Możesz zrobić topper z dwoma lub większa liczbą kul. W tej sytuacji musisz umieścić koła jedno pod drugim.

7. Doklej półkola z jednej strony, tak jak opisałam. Następnie chwyć topper do jednej ręki i doklej półkola z drugiej strony, aż powstanie kula.


Barwienie papieru waflowego
Do barwienia dekoracji z papieru waflowego użyłam barwnika spożywczego w pyłku. Dzięki temu uzyskałam piękny pastelowy kolor. Barwiłam papier waflowy na sucho, ale możesz również wymieszać barwnik pyłkowy lub żelowy z niewielką ilością spirytusu. Wtedy kolory będą intensywniejsze. Pomaluj i odstaw do wysuszenia. Musisz uważać, aby papier waflowy nie namókł za bardzo, ponieważ wówczas pomarszczy się i poskleja. U mnie ta metoda się nie sprawdziła, prawie każdy papierowy element pofalował się.

 

8. Za pomocą suchego pędzelka nanieś niewielką ilość barwnika pyłkowego na elementy, które chcesz zabarwić, i delikatnie go wetrzyj.

9. Następnie doklej zabarwione elementy do przygotowanych wcześniej kul. Możesz też wykonać kule tylko z kolorowych części.

 Przechowywanie ozdób z papieru waflowego
Ozdoby przygotowałam kilka dni wcześniej. Część z nich przechowywałam w zamykanym pojemniku, a część zostawiłam na blacie. Ani z jednymi, ani z drugimi nic się nie stało.

Umocowanie na torcie
Ozdoby z papieru waflowego przyłóż do tynku i delikatnie dociśnij, jeżeli będzie potrzeba, możesz je odrobinę zwilżyć wodą – wtedy na pewno się przykleją.

Tort obłożony tynkiem maślanym (milky way) ozdobiłam dzień wcześniej. W dniu podania ozdoby wciąż świetnie się prezentowały i nie nawilgły (mam lodówkę z systemem no frost). Co prawda niektóre odeszły od tynku, ale wystarczyło podkleić je odrobiną wody.


Aneta i Magda, Cakeit.pl

 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji