...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Najlepsze cukiernie i najlepsi pastry chefowie świata 2024 według La Liste

Bastien Blanc-Tailleur, Dominique Ansel, Antonio Bachour to tylko niektóre nazwiska, które zostały wyróżnione w tym roku przez branżowych ekspertów, którzy od 7 lat doceniają najbardziej wyjątkowe miejsca i ludzi branży.

La Liste to niezależny ranking lokali gastronomicznych zapoczątkowany w 2015 roku. Jego celem jest stworzenie niezależnej listy najlepszych na świecie restauracji, hoteli i cukierni na podstawie zebranych recenzji restauracji wygenerowanych przez branżowych ekspertów, konsumentów, blogerów, przewodników itp.

Lista na rok 2024 obejmuje cukiernie z ponad 80 krajów. Podczas dorocznej ceremonii wręczenia nagród La Liste, która odbyła się w Paryżu, w poniedziałek 17 czerwca czasu lokalnego, we współpracy z Cacao Barry przyznano też nagrody 25 cukiernikom z 14 krajów, od Hiszpanii po Kalifornię, Limę, Paryż, Budapeszt, Pakistan, Melbourne i Singapur. Poznajcie nazwiska wyróżnionych w poszczególnych kategoriach. 

Najbardziej kreatywny cukiernik na świecie

Bastien Blanc-Tailleur: twórca luksusowych słodkości w Paryżu, tworzy dla znanych klientów, w tym europejskich członków rodziny królewskiej i amerykańskich osobistości. Znany z wykwintnych tortów weselnych i okolicznościowych, jego kreacje zostały nazwane „jadalnym haute couture”. 

 


Najlepsza cukiernia na świecie

Zespół The Ritz w Paryżu na czele ze słynnym cukiernikiem, François Perret’em, stworzył wysublimowaną cukiernię z Le Comptoir, obowiązkowy punkt paryskiej sceny cukierniczej, który z pewnością pozostanie ikoną przez wiele lat. Otwarty siedem dni w tygodniu z możliwością jedzenia na miejscu, na wynos oraz „kliknij i odbierz”, Le Comptoir wita nowych gości wykwintnymi dziełami Perreta, a jego luksusowe wnętrza w kolorze kremowym, złotym i terakotowym zapewniają klimatyczne powitanie każdemu odwiedzającemu. W menu klasyczne croissanty, pasta au chocolat, ale też wyrafinowane kanapki. A także słynne magdalenki wypełnione malinami lub marakują.

 Cukierniczy Gamechanger 

Dominique Ansel: jest nie tylko wynalazcą cronuta (hybryda croissanta z donutem), bez wątpienia najsłynniejszego ciasta XXI wieku, ale także położył podwaliny pod nową erę w świecie cukiernictwa, dzięki któremu rzemiosło wyśmienitych cukierni zyskało miliony nowych fanów za pośrednictwem siły mediów społecznościowych

 


Najlepszy podwieczorek

Christophe Devoille: urodzony w Strasburgu pastry chef w Atlantis The Royal w Dubaju , proponuje wykwintną degustację podwieczorku. Podawany w Królewskiej Herbaciarni, bogatej przestrzeni wypełnionej kryształami, szkłem i metalami, łączy w sobie lokalne składniki, takie jak maliny, miód, mleko, pyłki i zioła, kawior, trufla, wanilia, pistacje i czekolada.

Innowacje w cukiernictwie

 • Antonio Bachour: Innowacja jest siłą napędową znakomitej cukierni, a Antonio Bachour wnosi swój zapał do poszukiwań i eksperymentów we wszystko, co robi, począwszy od czterech restauracji w Miami i Meridzie w Meksyku, po osiem odnoszących sukcesy książek kucharskich. 

 • Janice Wong: Singapurska szefowa kuchni Janice Wong znana jest z przesuwania granic kreatywności poza przyjęte granice w pracy z czekoladą i w tworzeniu ciastek, kreując wciągające doświadczenia, które obejmują sklepy koncepcyjne i wystawy sztuki. Jej bar 2am:dessertbar został otwarty w 2007 roku i ma trzy sklepy detaliczne w Singapurze. 

Najbardziej obiecujący cukiernicy roku

 • Aurélien Cohen – Pâtisserie & Chocolaterie (Asnières-sur-Seine, Francja)

 • Justin Lee – Bar deserowy JL Seul (Korea Południowa)

 • Margie Lorenzana Manzke – kawiarnia Republique (Los Angeles, USA)

 • Joanna Yuen – Otera Hongkong (Chiny)

 • Noelia Tomoshige – Cukiernia Monroebakes (Madryt)

Kunszt i autentyczność

( nagroda przyznawana cukierniom promującym dziedzictwo kulinarne regionu lub kraju poprzez technikę, kreatywność i pozyskiwanie surowców)

 • Caffè Cavour 1880 (Bergamo, Włochy)

 • Bernachon (Lyon, Francja)

Otwarcia roku

 • Mietta by Rosemary (Melbourne, Australia)

 • Christophe Louie (Paryż)

 • Neulo (Paryż)

 • Bonbon Cafe (Dubaj)

 • Piekarnia Lannan (Edynburg, Szkocja)

Etyka i zrównoważony rozwój w cukiernictwie

Des Gâteaux et du Pain 

Dwa luksusowe butiki Des Gâteaux et du Pain w Paryżu są dziełem pionierskiej cukierniczki Claire Damon, która dorastała na wsi w Owernii i Aveyron i wnosi do swojej pracy cukierniczej to wczesne doświadczenie świata przyrody i jego jadalnych skarbów . Flagowa piekarnia i laboratorium Damon, z elegancką czarną fasadą i wnętrzem, sprzedaje haute pâtisserie zarówno wymagającym mieszkańcom, jak i turystom cukierniczym. Używa wyłącznie etycznych składników od małych producentów, takich jak organiczne jajka, prowansalskie migdały, ekologiczna mąka francuska, świeżo ubite masło i sól Noirmoutier.  

 


Odkryte klejnoty cukiernicze 

(nagroda przyznawana wyjątkowym cukierniom usytuowanym “poza mapą”, mało znanym lub trudnym do znalezienia)

 • Lals Chocolates (Pakistan)

 • Farine i Cacao (Montreal, Kanada)

 • Alanya Ciasta (Lima, Peru)

 • Brigat (Paryż)

 • L'ogre de Carrouselberg (Lille, Francja)

 • Chez Dodo (Budapeszt, Węgry)

 

I Międzynarodowe Forum Cukiernicze

W tym roku La Liste oprócz przyznania nagród zorganizował także Międzynarodowe Forum Cukiernicze we współpracy z Pierrem Hermé . Wydarzenie, które zgromadziło najważniejsze nazwiska w branży, aby omówić połączenie siły ludzkiej kreatywności i sztucznej inteligencji, trendy cukiernicze w luksusowych hotelach oraz wpływ francuskich cukiernikówna całym świecie.

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji