...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

O, Ela! Ooo Ciastko! Czyli kolejne smaczne odkrycie na Śląsku

Najpierw był Adam Borowicz, „synek” z Rudy Śląskiej, który zasłynął programem „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”. Teraz przyszła pora na Elę Hurek, również z Rudy Śląskiej, która tworzy urodzinowe torty artystyczne, ma niebanalne pomysły na wypieki i stworzyła markę własną Ooo Ciastko.

– Elę odkryłem w sieci. Po sukcesie programów z Adamem Borowiczem, postanowiłem pokazać szerszej publiczności kolejny talent kulinarny, tym razem z branży cukierniczej – mówi Tomasz Dziedzic, twórca i producent m.in. formatu telewizyjnego „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”.

Wegańskie i bezglutenowe raffaello, tarta pomarańczowa, pączki dyniowe, wegańska tarta z daktylowym toffi, bananami i kremem kokosowym, jaglany sernik kokosowy z czekoladą, tarta z kremem pâtissière i karmelizowanym jabłkiem, ciasto marchewkowe ze słono-słodką masą z orzechami – to tylko niektóre wypieki z bogatej listy cukierniczych pomysłów Eli Hurek. – Inspiracji szukam wszędzie: w internecie, na szkoleniach, w książkach, słucham tego, co mówią inni. Oczywiście czerpię też sporo z własnych doświadczeń. Później próbuję to wszystko „przerobić” na swoje potrzeby i połączyć w coś nieoczywistego. Uwielbiam próbować nowych smaków – podkreśla. Zdarza się, że jedno ciasto jest sumą kilku lub kilkunastu przepisów.

Jej cukierniczą specjalnością są artystyczne torty urodzinowe m.in. dla dzieci, będące także nie lada wyzwaniem dla autorki, bo przecież ci najmłodsi klienci są zawsze najbardziej wymagający i do bólu szczerzy w recenzjach. – Pierwszy taki tort przygotowałam na roczek córki. A potem karuzela zamówień ruszyła – mówi szefowa „Ooo Ciastko”. – Wypiekami zaczęłam się bawić… z nadmiaru wolnego czasu. Byłam wtedy w pierwszej ciąży. Mąż – pierwszy tester nowych smaków – był wtedy w rocznej delegacji. Jako „słomiana wdowa”, szczęśliwa posiadaczka dyplomu magistra inżyniera – specjalisty do spraw zarządzania jakością – zabijałam nudę właśnie pieczeniem, a moje wypieki zanosiłam do pracy. Bardzo smakowały koleżankom i kolegom, co stało się impulsem do działania – wspomina.

Z czasem, hobby stało się dla niej sposobem na życie. – Poważnie zaczęłam myśleć o profesjonalnym zajęciu się wypiekami, gdy wróciłam do pracy z urlopu macierzyńskiego po urodzeniu drugiej córki. Najpierw pojawił się pomysł na kawiarnię. Były poszukiwania lokalu, przygotowywanie biznesplanu, kalkulacje. Masa papierkowej roboty do ogarnięcia! Wtedy dostałam propozycję współpracy z firmą kateringową. Na początku były to małe zlecenia, pojedyncze torty lub ciasta. Jednak rozwój był na tyle duży, że w przeciągu roku z małych zamówień obsługiwałyśmy imprezy firmowe na 100 i 200 osób. To było osiemnaście miesięcy mojego rozwoju zawodowego w branży cukierniczej. Ale... zapragnęłam zrobić kolejny krok naprzód. Tak pojawiło się „Ooo Ciastko” – moja własna firma, trzecie dziecko – uśmiecha się Ela.

Pod szyldem „Ooo Ciastko” – coraz mocniej obecnym na śląskich stołach– planuje dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Przepisy Eli można będzie śledzić na vlogu: www.ooociastko.pl.

Bieżące wydanie czasopisma

Sernik idealny, czyli jaki? Jaką rolę jajko odgrywa w wypiekach? Wiosenne kwiaty z cukru krok po kroku. Historia piekarni Versailles. A na naszej okładce Branżowa Osobowość Roku - Agnieszka Krenc. Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji