czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Decydujące starcie piekarskich elit na Europain 0

dodano ,Redakcja AK

3-6 lutego br. podczas Europain Show odbędzie się 3. edycja piekarskich mistrzostw Masters de La Boulangerie. To prestiżowy konkurs, w którym przedstawiciele piekarskiej elity będą walczyć o tytuł World Master Baker (mistrza świata).

Masters de La Boulangerie jest częścią cyklu konkursów, w który wchodzą również Louis Lesaffre Cup i Coupe du Monde de la Boulangerie (Bakery World Cup). To niesamowita okazja do podzielenia się pomysłami z piekarzami z całego świata, refleksjami, owocami badań i swoją pasją. Ten konkurs wymaga od piekarzy nieustannego podnoszenia sprawności technicznej, zdobywania specjalistycznej wiedzy, innowacyjności, przyszłościowego myślenia o piekarstwie. Jest ukierunkowany na wyznaczanie nowych trendów w branży, również kryteria wyboru mistrza piekarzy są coraz bardziej wymagające.

Mistrzostwa Masters de La Boulangerie odbywają się co 4 lata (pierwsza edycja miała miejsce w 2010, druga w 2014 r.). W lutym 2018 r. konkurować będzie 18 uczestników, po 6 w każdej kategorii – 12 zostało wyłonionych w konkursach Louis Lesaffre Cup oraz Coupe du Monde de la Boulangerie, 6 pozostałych wybrano ze względu na ich obiecujący potencjał.

Uczestnicy mistrzostw walczą w trzech kategoriach: pieczywo o podwyższonej wartości odżywczej, wypieki wykwintne, chleby artystyczne. Każda z nich łączy się ze szczególnymi wyzwaniami. Piekarze walczący w pierwszej kategorii będą musieli pomyśleć o pieczywie jako pełnoprawnej części dania, a nie tylko dodatku do niego. W drugiej kategorii będą przygotowywane wiedeńskie wypieki/desery, w trzeciej kategorii będzie oceniany nie tylko smak, ale i wrażenia wizualne.

Jury tegorocznego konkursu jest sześcioosobowe. Przewodzi mu Johan Sorberg ze Szwecji. Pozostali jurorzy to: Wayne Caddy (Wielka Brytania), Moïses Carmona (Kostaryka), Josep Pascual (Hiszpania), Josef Schrott (Austria), William Wongso (Indonezja). Współzałożycielem i organizatorem wydarzenia jest firma Lesaffre.

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe