dodano , Redakcja AK

Decydujące starcie piekarskich elit na Europain

3-6 lutego br. podczas Europain Show odbędzie się 3. edycja piekarskich mistrzostw Masters de La Boulangerie. To prestiżowy konkurs, w którym przedstawiciele piekarskiej elity będą walczyć o tytuł World Master Baker (mistrza świata).

Masters de La Boulangerie jest częścią cyklu konkursów, w który wchodzą również Louis Lesaffre Cup i Coupe du Monde de la Boulangerie (Bakery World Cup). To niesamowita okazja do podzielenia się pomysłami z piekarzami z całego świata, refleksjami, owocami badań i swoją pasją. Ten konkurs wymaga od piekarzy nieustannego podnoszenia sprawności technicznej, zdobywania specjalistycznej wiedzy, innowacyjności, przyszłościowego myślenia o piekarstwie. Jest ukierunkowany na wyznaczanie nowych trendów w branży, również kryteria wyboru mistrza piekarzy są coraz bardziej wymagające.

Mistrzostwa Masters de La Boulangerie odbywają się co 4 lata (pierwsza edycja miała miejsce w 2010, druga w 2014 r.). W lutym 2018 r. konkurować będzie 18 uczestników, po 6 w każdej kategorii – 12 zostało wyłonionych w konkursach Louis Lesaffre Cup oraz Coupe du Monde de la Boulangerie, 6 pozostałych wybrano ze względu na ich obiecujący potencjał.

Uczestnicy mistrzostw walczą w trzech kategoriach: pieczywo o podwyższonej wartości odżywczej, wypieki wykwintne, chleby artystyczne. Każda z nich łączy się ze szczególnymi wyzwaniami. Piekarze walczący w pierwszej kategorii będą musieli pomyśleć o pieczywie jako pełnoprawnej części dania, a nie tylko dodatku do niego. W drugiej kategorii będą przygotowywane wiedeńskie wypieki/desery, w trzeciej kategorii będzie oceniany nie tylko smak, ale i wrażenia wizualne.

Jury tegorocznego konkursu jest sześcioosobowe. Przewodzi mu Johan Sorberg ze Szwecji. Pozostali jurorzy to: Wayne Caddy (Wielka Brytania), Moïses Carmona (Kostaryka), Josep Pascual (Hiszpania), Josef Schrott (Austria), William Wongso (Indonezja). Współzałożycielem i organizatorem wydarzenia jest firma Lesaffre.

Bieżące wydanie czasopisma

Majowy Mistrz Branży pod znakiem tortów, stylowego dekorowania i wegańskiego cukiernictwa. Jak Agnieszka Paczóska wprowadziła Planetę Tortów na artystyczną orbitę i co chce osiągnąć w biznesie? Czego szuka w czekoladzie belgijski mistrz Patrick Aubrion, współtwórca Ruby?

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji