...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Legendarne Lentilki znikają z słodkiej areny

Słynne czeskie słodycze wrócą jednak wiosną w nowej odsłonie.

110 letnia historia czeskich Lentilków mająca swe początki w mieście Holešov dobiegła końca. Fabryki naszych sąsiadów nie będą już wytwarzać tych słodyczy. Jak poinformował właściciel marki, Nestle, wiosną 2021 ruszy ich produkcja w Hamburgu w Niemczech. Zmiany te wynikają z decyzji ujednolicenia składu słodyczy, tak by było w nich więcej czekolady, niż cukru. Będą też pakowane w papierowe tuby, a ta procedura możliwa jest tylko w niemieckiej fabryce. Zmiany te nie mają jednak mieć wpływu na cenę produktu. W Czechach zostanie też zachowana oryginalna nazwa - Lentilki, w pozostałych krajach Europy będą dystrybuowane pod nazwą Smarties.

 

 

Przypomnijmy, że Lentilki to pionierskie słodycze tego typu na europejskiej arenie. Ich największy konkurent, M&M's pojawiły się dopiero w 1941 r. Tymczasem chwilowy zanik Lentilków może okazać się szansą do wzmocnienia rodzimych drażetek, które od lat 90. produkuje, np. ZPC Bałtyk tzw. "Piksy". 

Bieżące wydanie czasopisma

Oddajemy w Wasze ręce najnowszy numer, mocno pachnący świeżym chlebem rodem z San Francisco. Jest też o cieście parzonym, lodach w słoiku i tortach, które zbliżają do siebie ludzi.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji