...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

MŚP w perspektywie finansowej Unii Europejskiej

Rosnące zainteresowanie firm sektora MŚP tematyką funduszy unijnych, a także zwiększaniem innowacyjności i konkurencyjności to sygnał, żeby wzmocnić działania informacyjne i promocyjne. Związek Rzemiosła Polskiego postuluje również konieczność zapewnienia firmom mikro fachowego doradztwa w tym zakresie.

Prezes ZRP Jerzy Bartnik zwrócił się do wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego i do minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej z inicjatywą zorganizowania konferencji poświęconej udziałowi małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Zorganizowanie konferencji jeszcze w tym roku ważne jest z kilku powodów - czytamy na stronie internetowej ZRP. Podstawowy powód to zainteresowanie środowiska przedsiębiorców sektora MŚP tematyką funduszy unijnych oraz konieczność zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności firm tego sektora gospodarki narodowej. Rozwój mniejszych firm powiązany jest ściśle ze zwiększeniem dostępności MŚP do środków unijnych zarówno w ramach programów regionalnych, jak i krajowych, do kredytów bankowych i do funduszy poręczeniowych. Przewidywane wprowadzenie instrumentów zwrotnych będzie wymagać zdecydowanie silniejszego ich promowania tak, aby potrafili z nich korzystać nie tylko dotychczasowi beneficjenci środków unijnych, ale i inne firmy.

ZRP widzi także potrzebę rozwoju sieci punktów informacyjno-doradczych, pomocnych w szczególności firmom mikro w przygotowywaniu i rozliczaniu wniosków unijnych. Sieć takich punktów powinna skuteczniej promować fundusze regionalne i krajowe.

źródło: Związek Rzemiosła Polskiego

Bieżące wydanie czasopisma

Czekolada, bajgle i cruffiny - w najnowszym wydaniu wgryzamy się w tematy, które mocno kojarzą się w jesienią i powrotem do szkoły. Oprócz tego częstujemy też nowinkami, takimi jak mąka z owadów. Szukamy makaronikowych inspiracji.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać
  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji