...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Nina Métayer – najlepszą cukierniczką na świecie

Międzynarodowa Unia Piekarzy i Cukierników wybrała podczas gali w Monachium Najlepszego Cukiernika na świecie. Po raz pierwszy została nim kobieta - Nina Métayer.

Nina Métayer nie jest debiutantką jeśli chodzi o prestiżowe nagrody. W roku  2016 i 2017 była wyróżniona jako najlepsza cukierniczka przez przewodnik Gault i Millau. Nina pochodzi z la Rochelle, ale pasją do piekarnictwa, bo to ono było na początku, „zaraziła” się podczas pobytu w Meksyku. Następnie w dalekiej  Australii odkryła cukiernictwo i to ono stało się jej drogą zawodową. Po powrocie do Francji uczyła się w Ecole Ferrandi Paris. Tu zetknęła się ze sławnymi nazwiskami branżowymi: Yannickiem Alléno, Amandine Chaignot czy Jean-François Piège ucząc się pod ich okiem przygotowywania deserów. Krótko pracowała w paryskiej Café Pouchkine, by 2019 roku założyć własną kawiarnię i cukiernię: Délicatiserrie. Nina była także jurorką w prestiżowych konkursach - Bocuse d’Or i World Chocolate  Masters. Nina lubi dzielić się swoją wiedzą. W tym celu stworzyła Petit Club i poprzez social media dzieli się wiedzą w temacie luksusowego cukiernictwa z innymi pasjonatami.

 

zdjęcie: ©Mathieu Salomé


Konkurs na Najlepszego Cukiernika na świecie 2023 roku miał miejsce pod koniec października br. Nagroda ta jest przyznawana na zasadzie nominacji przez każdy kraj  swojego przedstawiciela, a następnie odbywają się wybory końcowe, podczas których jury głosuje spośród kandydatów, oceniając ich dokonania.


Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji