dodano , Redakcja PS

Płatności bezgotówkowe – łatwiej i za darmo!

Chociaż bankowość elektroniczna i transakcje bezgotówkowe są wygodne i popularne, nie każdy punkt handlowy w Polsce jest wyposażony w terminal. Według ekspertów Fundacji Polska Bezgotówkowa brakuje ich kilkaset tysięcy. Co zniechęca przedsiębiorców do posiadania terminali? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Na koszty terminali i ich utrzymania narzekają zwłaszcza mali przedsiębiorcy. Jest dla nich rozwiązanie – Program „Polska Bezgotówkowa” zapewnia pokrycie kosztów utrzymania terminali przez okres jednego roku tym, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie oferowali płatności bezgotówkowych i chcieliby dać tę możliwość swoim klientom, a jednocześnie unowocześnić swój biznes. Program obejmuje mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Detalista zakwalifikowany do programu może otrzymać maksymalnie trzy terminale (w tym jeden mPOS), a okres dofinansowania liczy się dla każdego terminala osobno od momentu jego instalacji. Fundacja Polska Bezgotówkowa przeznaczyła na ten program ok. 600 mln zł. W założeniu w ciągu 3 lat w Polsce powinno przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych w sektorze handlowo-usługowym. Program jest wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych – Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Agentami rozliczeniowymi, którzy mają podpisywać z przedsiębiorcami umowy w ramach programu, są m.in. eService, eCard SA, Paytel SA, First Data Polska SA (Polcard), ING Bank Śląski SA, Alior Bank SA czy PKO Bank Polski.

Twórcy programu wśród jego benefitów wymieniają m.in. usprawnienie biznesu, wygodę, bezpieczeństwo, możliwość obsłużenia większej ilości transakcji, zdobycia nowych klientów korzystających z kart płatniczych, zmniejszenie kosztów obsługi gotówki, a w szerszej perspektywie – stymulowanie wzrostu całej gospodarki. Według danych z 14 marca 2018 do programu przystąpiło już 6000 przedsiębiorców i 14 agentów rozliczeniowych.

Kryteria uczestnictwa w programie można sprawdzić na stronie: http://polskabezgotowkowa.pl. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa mogą skontaktować się z wybranym przez siebie  agentem rozliczeniowym.

Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji