...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Płatności bezgotówkowe – łatwiej i za darmo!

Chociaż bankowość elektroniczna i transakcje bezgotówkowe są wygodne i popularne, nie każdy punkt handlowy w Polsce jest wyposażony w terminal. Według ekspertów Fundacji Polska Bezgotówkowa brakuje ich kilkaset tysięcy. Co zniechęca przedsiębiorców do posiadania terminali? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Na koszty terminali i ich utrzymania narzekają zwłaszcza mali przedsiębiorcy. Jest dla nich rozwiązanie – Program „Polska Bezgotówkowa” zapewnia pokrycie kosztów utrzymania terminali przez okres jednego roku tym, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie oferowali płatności bezgotówkowych i chcieliby dać tę możliwość swoim klientom, a jednocześnie unowocześnić swój biznes. Program obejmuje mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Detalista zakwalifikowany do programu może otrzymać maksymalnie trzy terminale (w tym jeden mPOS), a okres dofinansowania liczy się dla każdego terminala osobno od momentu jego instalacji. Fundacja Polska Bezgotówkowa przeznaczyła na ten program ok. 600 mln zł. W założeniu w ciągu 3 lat w Polsce powinno przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych w sektorze handlowo-usługowym. Program jest wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych – Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Agentami rozliczeniowymi, którzy mają podpisywać z przedsiębiorcami umowy w ramach programu, są m.in. eService, eCard SA, Paytel SA, First Data Polska SA (Polcard), ING Bank Śląski SA, Alior Bank SA czy PKO Bank Polski.

Twórcy programu wśród jego benefitów wymieniają m.in. usprawnienie biznesu, wygodę, bezpieczeństwo, możliwość obsłużenia większej ilości transakcji, zdobycia nowych klientów korzystających z kart płatniczych, zmniejszenie kosztów obsługi gotówki, a w szerszej perspektywie – stymulowanie wzrostu całej gospodarki. Według danych z 14 marca 2018 do programu przystąpiło już 6000 przedsiębiorców i 14 agentów rozliczeniowych.

Kryteria uczestnictwa w programie można sprawdzić na stronie: http://polskabezgotowkowa.pl. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa mogą skontaktować się z wybranym przez siebie  agentem rozliczeniowym.

Bieżące wydanie czasopisma

Sprawdź: skąd wziął się fenomen warszawskich pączków z Górczewskiej? Jak ugryźć tłusty czwartek w 2019 r.? Czekolada bean-to-bar – jak to się robi zagranicą? Czy polska gastronomia przeżywa roślinny boom? Czym zastąpić plastikowe opakowania i w co warto pakować chleb?

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji