...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Bicie rekordu świata w długości bagietki

Bagietka jest nie tylko przedmiotem konkursów we Francji, ale także za chwilę stanie się wypiekiem, który będzie walczył o pobicie rekordu Guinnessa w długości tej kultowej, podłużnej bułki.

Wypiek najdłuższej bagietki na świecie odbędzie się we francuskim mieście Suresnes 5 maja bieżącego roku. Zadania podejmie się dwunastu piekarzy w atmosferze pikniku. W ten sposób Francuzi chcą oddać swoisty hołd produktowi, który nierozerwalnie kojarzy się z ich krajem i tzw. joie de vivre. Ostatni rekord na najdłuższą bagietkę pobito w 2019 roku. I należał on do Włochów. Piekarze będą chcieli upiec bagietkę mierzącą 132 metry i 62 centymetry, 5 centymetrów grubości, z czterech prostych składników: mąki, wody, soli i drożdży. Wypiek zabierze aż 8 godzin czasu. Upieczoną bagietką będą częstowani goście pikniku, ze szczególnym uwzględnieniem osób bezdomnych. Prowadzącym piknik o nazwie „Suresnes Baguette show”, będzie francuski aktor i prezenter Alex Goude. Co ciekawe współorganizatorem wydarzenia jest producent Nutelli – firma Ferrero. 

 

 

5 maja 2024 roku oficjalna delegacja Guinnessa będzie czuwała nad biciem rekordu. By wyobrazić sobie długość gigantycznej bagietki, organizatorzy podają, że będzie ona sięgać aż drugiego piętra wieży Eiffela. I dziennikarze i organizatorzy nazywają to wydarzenie wyjątkowym, wręcz historycznym. 

Suresnes Baguette Show

Terrasse du Fécheray – Suresnes (92150)

5 maja 2024, godz. 10-17.00

Wstęp: wolny

K.Sz.

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji