...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja KG

Cykl szkoleń w Warszawie zakończony

W siedzibie Cechu Piekarzy i Cukierników w Warszawie, przez trzy kolejne poniedziałki odbywały się szkolenia „Znakowanie żywności”, organizowane przez naszą redakcję. Prowadziła je specjalistka ds. znakowania i bezpieczeństwa żywności, Wioletta Bogusz-Kaliś.

Uczestnicy dzielnie poznawali zawiłości nowej ustawy dot. znakowania żywności. Przedsiębiorcy z okolic Warszawy chętnie wzięli udział w szkoleniach, przygotowujących w sposób rzetelny i prosty do zmierzenia się z nowymi przepisami, które weszły w życie już w 2011 roku, jednak egzekwowane zaczną być dopiero pod koniec tego roku. Pamiętajmy, że inspektorzy sanepidu czy IJHARS-u będą mogli sprawdzić nie tylko etykiety na produktach, ale także sposób przekazywania informacji na temat składu pieczywa, bułek czy lodów w miejscu ich sprzedaży.

Na pierwszym szkoleniu, które odbyło się 19 maja, omawiano temat "Opracowanie etykiety zgodnej z wymaganiami nowego rozporządzenia nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności." Zostały na nim przedstawione wymagania, jak przygotować etykietę zgodnie z nowymi wymaganiami rozporządzenia w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Szczególny nacisk prowadząca szkolenie kładła na zmiany przepisów w odniesieniu do obowiązujących dotychczas. Szeroko została omówiona kwestia deklaracji alergenów na etykiecie, zapisu substancji dodatkowych, a także ustalania pola powierzchni opakowania i spełnienia zasad czytelności oznakowania. Najwięcej problemów, a w związku z tym i pytań, uczestnikom szkolenia sprawiał zapis składnika złożonego i ustalenie właściwej nazwy, pomimo iż przepisy nie uległy zmianie w tej kwestii. Kilkakrotnie przytaczany był zapis rozporządzenia mówiący o pominięciu w składzie wyrobu gotowego substancji dodatkowych, wnoszonych do produktu ze składnikiem złożonym, a nie pełniącymi funkcji technologicznej w gotowym produkcie.

26 maja podjęto temat "Znakowanie żywności nieopakowanej". Omówiono szczegółowo wymagania dotyczące oznakowania żywności nieopakowanej czy pakowanej w miejscu sprzedaży na życzenie konsumenta. Dla niektórych producentów zaskoczeniem jest, iż muszą podawać wykaz składników produktu, pomimo iż wymóg ten, zgodnie z naszymi krajowymi wymaganiami obowiązuje już od lipca 2013 r. To duży problem dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli do czynienia z przepisami dotyczącymi znakowania środków spożywczych.

Wieńczącym szkolenia tematem zostało „Opracowanie tabeli wartości odżywczej na etykietę”, ponieważ d 13 grudnia 2016 r. większość produktów spożywczych będzie musiała zawierać taką informację. Zostały zatem przedstawione wymagania co do obowiązkowej informacji o wartości odżywczej oraz o informacji która może być zamieszczana na zasadzie dobrowolności. Autorka podpowiadała, skąd można zdobyć informacje o zawartości poszczególnych składnikach odżywczych stosowanych surowców.

Na każdym ze szkoleń omawiane artykuły przepisów prawnych podparte były przykładami etykiet poprawnie i błędnie oznakowanych. Uczestnicy chętnie zadawali pytania i prosili o dodatkowe wyjaśnienia. Przynosili też swoje własne etykiety i prosili o skonsultowanie poprawności oznakowania.
Każdy uczestników otrzymał poza wydrukowanymi materiałami – prezentacją, materiały dodatkowe w wersji elektronicznej – przewodniki ułatwiające interpretację rozporządzenia 1169/2011 i pomocne przy opracowywaniu etykiet.

Nagroda od firmy Magorex
Nasz Partner Strategiczny, firma Magorex, ufundowała wartościową nagrodę. Na każdym spotkaniu, spośród uczestników szkolenia odbywało się losowanie. Każdorazowo stawką był komplet 10 szt. perforowanych blach wypiekowych z AluSteel – stali dwustronnie powlekanej aluminium. Blachy energooszczędne – skutecznie skracają czas wypieku. Gratulujemy!

19 maja: Małgorzata Wierzbicka z Piekarni Kierzel


26 maja: Marta Truskolawska z Piekarni „U Lecha”

02 czerwca: Mariola Chiczewska z Piekarni Lubaszka

Więcej informacji: www.magorex.plPartnerem warszawskich szkoleń była firma KDS, która ufundowała atrakcyjne i praktyczne gadżety dla uczestnikow.Bieżące wydanie czasopisma

Zobacz zjawiskowy tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny z mistrzostw w Mediolanie! Zainspiruj się jesiennymi dekoracjami. Rozsmakuj się we włoskiej pizzy zamiast lodów.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji