...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Czekolada na kółkach, czyli niecodzienna wystawa w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Każdy, kto jest fanatykiem czekolady i przebywa obecnie w Warszawie, powinien czym prędzej obrać kierunek na stołeczne Muzeum Kolejnictwa. W czasie ferii zimowych, czyli 1-14 lutego, można tam zobaczyć Czekoladową Makietę Kolejową wykonaną przez wybitnego polskiego cukiernika, Maestra Czekolady E. Wedel - Janusza Profus.

Na makietę, którą poprzednio można było podziwiać podczas listopadowego Festiwalu Czekolady i Słodyczy w Pałacu Kultury i Nauki 2015 r., zużyto aż 500 kg wedlowskiej czekolady – głównie deserowej i gorzkiej. Wykonano z niej góry, doliny, drzewa, samochody, zwrotnice, tunel, dworzec główny, przejazd kolejowy i – przede wszystkim – (jeżdżący!) pociąg, w którego skład wchodzą lokomotywa parowa (model BR 80) z wagonami towarowymi, cysterną, węglarkami i platformami. Bez czekolady musiały się obejść jedynie mechanizmy kolejki oraz tory, których łączna długość wynosi niemal 30 m. Całość zajmuje powierzchnię około 12 m2 i została odwzorowana w skali G (1:22,5). Dziełu Profusa towarzyszy niewielka wystawa starych opakowań czekolad Wedla z motywami kolejowymi autorstwa Bohdana Wróblewskiego.

Czekoladowa Makieta Kolejowa znajduje się w muzealnej Sali Lustrzanej na ulicy Towarowej 3. Wstęp na nią jest zwolniony od dodatkowych opłat. Bilet wstępu do Muzeum Kolejnictwa kosztuje, odpowiednio: normalny – 12 zł, ulgowy – 6 zł, rodzinny – 35 zł (dzieci do lat 7 wchodzą za darmo). W poniedziałki muzeum można zwiedzać bezpłatnie.

Jacek Baliński

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji