...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , HERT, materiał promocyjny

Czy z tym wnętrzem mi do twarzy?

Zazwyczaj funkcjonujemy we wnętrzach, nie poświęcając im tak naprawdę uwagi. Wiemy, co nam się w nich podoba, a co niekoniecznie, co byśmy zmienili. Są jednak pewne sytuacje, które skłaniają nas do przemyśleń..

Remont czy większa rearanżacja wynikająca ze zmian życiowych, jak pojawienie się nowego członka rodziny albo przenosiny dzieci do innego pokoju, powoduje, że zaczynamy głębiej się nad tym zastanawiać. Wtedy oprócz względów praktycznych i oczywistej zmiany funkcji przestrzeni poszukujemy odpowiedzi na pytanie: jakie wnętrza lubimy?

Od razu trzeba zaznaczyć, że odpowiedź bywa zaskakująca i nie zawsze taka, jak nam się początkowo wydaje. Co innego nam się podoba u kogoś, ale już niekoniecznie zastosowalibyśmy te same kolory czy rozwiązania u siebie. To zupełnie inna bajka. Odpowiedzi warto szukać nie tylko w magazynach wnętrzarskich, na stronach internetowych czy profilach w mediach społecznościowych, chociaż mogą one stanowić dobrą bazę inspiracji, ale przede wszystkim….

 

Spróbujemy was zaskoczyć… w garderobie!
Pierwsze kroki skierujmy do szafy. Ubrania to bardzo dobry wyznacznik tego, co nam się podoba, jeśli chodzi o kolory i styl. Może przekonują cię ciemne, miękkie tkaniny, może jasne, delikatne pastele lub wyraziste i żywe kolory? Preferujesz klasyczną elegancję, paryski szyk, sportowy luz, efektowne glamour? Nawet te ubrania, których nie nosimy, mogą dostarczyć nam dużo informacji, jak się zmienia nasz styl, za czym wbrew pozorom nie przepadamy, co się nam podoba, ale nie do końca to czujemy. Dokładnie takie same emocje może wywoływać wnętrze. Ogrom dostępnych materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków pozwala uzyskać praktycznie dowolny efekt końcowy! A nawet przenieść pewne rozwiązania jeden do jednego. Duże znaczenie we wnętrzach ma także nasz charakter i osobiste preferencje. Często bywa tak, że ludzie o ekspresyjnym charakterze, tak zwane wulkany energii, wybierają spokojne, jasne wnętrza, a ci cisi i wycofani – pełne koloru i życia. Fani minimalizmu nie odnajdą się w nadmiernie dekoracyjnych wnętrzach, kochający antyki – w modernistycznych aranżacjach, miłośnicy książek powinni rozważyć biblioteczkę w swojej przestrzeni, a kinomaniacy wygodną kanapę, miejsce na sprzęt i filmy.

 

Nasze wnętrze i sposób, w jaki funkcjonujemy, również dużo mówi o tym, co lubimy i do jakich rzeczy czujemy słabość. Może pani domu nagle poczuje miętę do klasycznych wnętrz, zapragnie, aby sufit w jej salonie przyozdobił kryształowy żyrandol, a na ścianach zawisły obrazy. Bywa też na odwrót, często przytłacza nas pragmatyzm życia codziennego. Nagle piękny stół służy za dodatkowy blat roboczy czy zamienia się w biuro, a wszystkie posiłki zjadamy w salonie na kanapie. Zawsze marzyliśmy o wannie w łazience, zaś po jej zainstalowaniu interesują nas tylko szybkie prysznice, a wanna, chociaż jest, mogłaby nie istnieć. Pranie czeka na złożenie, a kurtki leżą porozrzucane przy wejściu. Dzięki takim obserwacjom możemy zastanowić się, jak, my i nasi bliscy funkcjonujemy we wnętrzu, co tak naprawdę się u nas sprawdza. Oczywiście, nie powie to, jaki styl wnętrz jest naszym ulubionym, ale da nam sygnał, jak zaaranżować wnętrze, aby było dopasowane do potrzeb.

 

Dobrze zdać się na profesjonalistę, czyli sprawdzonego architekta wnętrz. Będzie nieocenioną pomocą przy określeniu stylu, kolorystyki, jaką lubimy – to na pewno, pomoże także ergonomicznie i funkcjonalnie zaplanować przestrzeń do życia. Zaproponuje rozwiązania, które będą dla nas wygodne i piękne. Dobry architekt ma bystre oko, które szybko zauważy to, co jest priorytetową potrzebą albo skrywaną miłością, dla nas nie zawsze jest to oczywiste. Warto wiedzieć, że projektant wnętrz z doświadczeniem może być dla nas równie zbawienny jak lekarz dla chorego. To, jak się czujemy, ma ogromny związek z tym, w jakiej przestrzeni przebywamy. Im wrażliwszą jednostką jesteśmy, tym większa potrzeba dopasowania przestrzeni do naszych osobistych preferencji.


* * *


Podsumowując, tak naprawdę wszystko, co nam się podoba, może być jakimś tropem do stworzenia wymarzonego wnętrza. Nie muszą to być całe kadry czy projekty wnętrz. Czasem taka drobnostka, jak powtarzające się w naszych wyborach kolory, desenie, może stać się podstawą do ciekawego rozwinięcia w aranżacji, która trafi w punkt, jeśli chodzi o nasze upodobania. Warto zadbać więc o to, by je odnaleźć i stosować. Dzięki temu szybciej powstanie dobry projekt wnętrza, który po realizacji spełni nasze oczekiwania i w którym, co najważniejsze, będziemy się dobrze czuć. Taka świadomość jest niezwykle ważna!

Katarzyna Paś, główny projektant
Piotr Wiśniewski, menedżer
Hert Studio Projektowe
 
 

Bieżące wydanie czasopisma

W tym wydaniu kładziemy szczególny nacisk na szkolenia i kursy branżowe, które mają o wiele większą rolę do spełnienia, niż tylko nabycie przez kursanta nowych umiejętności. Do tego wywiad z Tomaszem Szypułą.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać
  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji