...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Już w 7 czerwca Kongres Firm Rodzinnych

We Wrocławiu odbędzie się 5. już edycja Kongresu Firm Rodzinnych, jednego z największych w kraju wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców rodzinnych. Odnowa od nowa – to hasło przewodnie tegorocznego spotkania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ruszyły zapisy uczestników.

Ostatnie dwa lata przyniosły szereg zmian, w tym gospodarczych i społecznych, które wstrząsnęły rynkami. Przedsiębiorcy muszą radzić sobie już nie tylko z rzeczywistością pandemiczną, lecz również z rosnącymi cenami energii, inflacją, rewolucją podatkową i kładącymi się cieniem na różnych obszarach działalności biznesowej turbulencjami spowodowanymi przez wojnę w Ukrainie.

Tegoroczny Kongres Firm Rodzinnych „Odnowa od nowa” wychodzi naprzeciw tej złożonej sytuacji i ma na celu przedstawienie przedsiębiorcom wiedzy oraz skutecznych i już sprawdzonych rozwiązań, które będą mogli wdrożyć w swoich organizacjach. Będzie to również przestrzeń do dyskusji nad nowymi zjawiskami i wymiany doświadczeń. Nasza redakcja odpowiedziała na tą inicjatywę, obejmując patronat nad wydarzeniem.

 


- Zmodyfikowane w ciągu ostatnich dwu lat koncepcje i modele biznesowe muszą zostać na nowo poddane ocenie i rewizji. Pojawia się przy tym mnóstwo pytań, na które nie ma jeszcze dobrych odpowiedzi. Dotyczą one konkretnych rozwiązań prawnych, rozstrzygnięć podatkowych, ale również dróg wyjścia, oceny korzyści i zagrożeń oraz poszukiwania ścieżek przyszłego rozwoju. Hasło tegorocznego Kongresu „Odnowa od nowa” nawiązuje do tej konieczności ponownego sprawdzenia przydatności swoich rozwiązań biznesowych i dokonania niezbędnych zmianmówi dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, inicjator i twórca Kongresu Firm Rodzinnych.

Program

Jak co roku w programie ramowym Kongresu wyłonione zostały główne obszary, wokół których odbywać się będą dyskusje z udziałem ekspertów, przedsiębiorców i zaproszonych gości specjalnych. W tym roku organizatorzy zaproponowali cztery główne obszary debat. Myśl, która im przyświeca to elastyczne szukanie szans i okazji do rozwoju, mimo trudnych i nieprzewidywalnych okoliczności.

 


Trendy, których firmy rodzinne nie mogą ignorować – zaprezentowane zostaną aktualne trendy mające wpływ na zachowania i postawy klientów oraz samych przedsiębiorców. Wskazana zostanie istota każdego z prezentowanych trendów, jego wpływ na działalność przedsiębiorstwa, możliwości i sposoby wykorzystania trendu oraz pomysły, jak wykorzystać jego pozytywne skutki i zminimalizować zagrożenia.

Jak wygrać Polski Ład podatkowy dla siebie i firmy? – przedstawione zostaną wprowadzone wraz Polskim Ładem zmiany przepisów i ich konsekwencje oraz praktyczne rozwiązania, które pomogą złagodzić negatywne skutki, a nawet osiągnąć korzyści.

 


Życie zaczyna się po sukcesji – wyzwania dla sukcesorów, seniorów, pracowników i otoczenia – ta część Kongresu naświetli wątpliwości, jakie pojawiają się po zakończeniu formalności związanych z procesem sukcesji, czyli przejęcia firmy przez następców. O ile zamknięcie kwestii formalnych przynosi uspokojenie wśród właścicieli, banku czy partnerów biznesowych, to jednocześnie wyzwala nowe obszary niepewności – seniorzy muszą zastanowić się co teraz ze sobą zrobić, pracownicy spodziewają się zmian i mogą bać się zwolnień a sukcesorzy obawiają się o swoją pozycję i czy poradzą sobie z wyzwaniami. Organizatorzy Kongresu na przykładzie wybranych polskich firm rodzinnych wskażą te problemy oraz działania, które pomogły je rozwiązać.

Nie ma makro bez mikro – o małych firmach inaczej– chociaż małe firmy rodzinne nazywane są „solą gospodarki rynkowej” stale muszą udowadniać swoje kompetencje, a ich atuty często pozostają niewidoczne dla dużych przedsiębiorstw. Tymczasem współpraca dużych i małych graczy może przynieść obopólne korzyści. W tej części Kongresu przedstawione zostaną przykłady polskich firm rodzinnych, które z sukcesem budują godne naśladowania partnerstwa.

Podczas wydarzenia nie zabraknie wystąpień gości specjalnych – przedstawicieli świata nauki i biznesu, cenionych w kraju i na arenie międzynarodowej. Wręczone zostaną również nagrody w Konkursie Promotor Przedsiębiorczości Rodzinnej, którego wyniki organizatorzy ogłoszą na Kongresie. 

Zapisz się!

Kongres Firm Rodzinnych „Odnowa od nowa” odbędzie się 7 czerwca 2022 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, w tym roku organizatorzy nie planują transmisji, dlatego warto zapisać się jak najszybciej i zarezerwować sobie miejsce.
Szczegóły oraz formularz zapisu dostępne są na stronie www: kfr.com.pl (https://kfr.com.pl/).  

Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z działającym przy uczelni Centrum Biznesu Rodzinnego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląską Izbą Gospodarczą oraz Związkiem Pracodawców Polska Miedź. Partnerem merytorycznym jest Grant Thornton a sponsorem strategicznym PKO Bank Polski SA.


Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji