...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Administrator

Konferencja „Czy zmiana to nowa stała? Pracodawcy Jutra w dobie ciągłych rewolucji”

12 grudnia 2023 r. PARP organizuje bezpłatną konferencję w trakcie wydarzenia zostaną poruszone aktualne tematy dotyczące m.in. wpływu sztucznej inteligencji i nowych technologii na rynek pracy, różnorodności pokoleniowej w przedsiębiorstwie, a także zrównoważonego rozwoju i etyki w biznesie.

Konferencja  Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pt. „Czy zmiana to nowa stała? Pracodawcy Jutra w dobie ciągłych rewolucji” odbędzie się 12 grudnia w godz. 10:00-14:00. Wydarzenie jest dedykowane przedsiębiorcom, instytucjom edukacyjnym współpracującym z przedsiębiorcami, Sektorowym Radom ds. Kompetencji, a także organizacjom działającym w relacji biznes-edukacja. Zapisy są dostępne na stronie PARP.

Konferencja będzie stanowić niepowtarzalną okazję do wnikliwej analizy zmian na rynku pracy i poszukiwania rozwiązań, które pozwolą przedsiębiorcom efektywnie zarządzać swoimi organizacjami. Eksperci przybliżą uczestnikom tematy związane m.in. z rozwojem nowych technologii i sztucznej inteligencji, różnorodnością pokoleniową oraz odpowiedzialnym biznesem.

Wydarzenie zostało podzielone na cztery bloki tematyczne: „Pracodawcy jutra w przyszłości”, „Sztuczna inteligencja, nowe technologie, nowe podejście do pracy i ich wpływ na rynek pracy”, „Pokoleniowa wieża Babel” oraz „Biznes wymiaru społecznego – Pozytywny wpływ, zaangażowanie, równowaga, etyka”.

Pracodawcy jutra w przyszłości
Blok 1. Tematem pierwszej części konferencji będą kluczowe kompetencje i zjawiska, na których powinni skupić się pracodawcy, przygotowując się do zmian zachodzących na rynku pracy. Joanna Malinowska-Parzydło z firmy doradczej Younicorn wygłosi prelekcję pt. „Pracodawca zwinny technologicznie musi najpierw »umieć w człowieka«. Rzecz o kluczowych kompetencjach społecznych”. Z kolei Maja Gotowska – konsultantka HR, wykładowca, lider opinii – opowie o zjawiskach, o których każdy pracodawca musi pamiętać. Kacper Nosarzewski, partner w 4CF, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością wygłosi prelekcję „Już za rogiem AGI – czy możemy się przygotować? Foresight rynku wobec rozwoju sztucznej inteligencji”.

Sztuczna inteligencja, nowe technologie, nowe podejście do pracy i ich wpływ na rynek pracy
Blok 2. będzie poświęcony tematom dotyczącym wpływu sztucznej inteligencji i nowych technologii na rynek pracy. W tej części konferencji wystąpią: Agnieszka Ciećwierz, partnerka w firmie Sigmund Polska i autorka bestselleru „Rekrutacja oparta na kompetencjach”; Piotr Piasecki, Przewodniczący Rady ds. Kompetencji Sektora usług rozwojowych, współtwórca i Prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych; Hubert Wasielewski, Business Development Manager eRecruirte (Grupa Pracuj); Zbigniew Brzeziński, szkoleniowiec i trener, członek Zespołu ds. Promocji Miasta Kielce, a także Agnieszka Giermek-Ziółkowska, dyrektor ds. personalnych EBS S.A. Prelegenci opowiedzą m.in. o rewolucji technologicznej AI i jej wpływie na edukację, aspektach rozwoju nowych technologii w kontekście rynku pracy, strategiach adaptacji do prognozowanych zmian na rynku pracy oraz przykładach konkretnych inicjatyw i programów w organizacjach. Odbędzie się również debata, podczas której eksperci zastanowią się, jak będzie wyglądać przyszłość pracy w erze technologii.

Pokoleniowa wieża Babel
Blok 3. Tematem trzeciej części konferencji będzie różnorodność pokoleniowa w miejscu pracy i związane z nią wyzwania. Piotr Stohnij, autor Końca alfabetu, ekspert w zakresie różnorodności pokoleniowej, skupi się m.in. na zmianach zachodzących w sposobie działania instytucji pod wpływem najmłodszych generacji. Omówi, w jaki sposób budować współpracę między osobami z różnych pokoleń i wykorzystywać ich mocne strony. Z kolei Jarosław Nuszczyński, Interim Head of HR z Ten Square Games wygłosi prelekcję pt. „Prawda młodych pokoleń: kłamstwo w rekrutacji, na co dzień i w pracy”. Przybliży m.in. techniki wykrywania kłamstwa i opowie o tym, jakie są motywacje do mówienia prawdy. W ramach tej części konferencji zaplanowano również debatę z udziałem ekspertów pt. „Gotowi na pokolenie Z, czyli co najmłodsi pracownicy wnoszą do biznesu i jak się przygotować na zwiększenie ich wpływu w organizacjach”.

Biznes wymiaru społecznego – Pozytywny wpływ, zaangażowanie, równowaga, etyka
Blok 4. W ostatnim bloku konferencji poświęconym zagadnieniom ESG, prof. dr hab. Bolesław Rok z Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademii Leona Koźmińskiego opowie o etycznym biznesie w nieetycznym świecie. Borys Sawicki, radca prawny w kancelarii SK&S, wygłosi przemówienie „ESG w MŚP. Kluczowe wyzwania i zakres dla sektora”. Z kolei o ESG wewnątrz organizacji i dobrostanie pracowników w kształtowaniu zaangażowania opowie dr Hanna Kinowska z Instytutu Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Konferencję zakończy debata „Czy odpowiedzialni przejmą rynek. Nowe trendy i zjawiska społeczne wokół biznesu”. Eksperci będą dyskutować m.in. o tym, jaki wpływ na otoczenie ma biznes, dlaczego etyka i ESG mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstw, jakie są korzyści z wdrażania ESG oraz w jaki sposób pracodawcy mogą kształtować zaangażowanie i dobrostan pracowników.

więcej >

 

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji