...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Krakowscy piekarze chcą rządowej ochrony

Cech Rzemiosł Spożywczych z Krakowa szuka rozwiązania trudnej sytuacji branży piekarniczej związanej z inflacją, podwyżkami cen gazu i energii elektrycznej oraz surowców. Według przedstawicieli cechu pomogłoby ustalenie specjalnej, niższej taryfy za gaz i uznanie branży piekarniczej za strategiczną dla państwa.

Nowa, niższa taryfa miałaby zapobiec gwałtownym wzrostom cen i uchronić małych przedsiębiorców piekarskich i cukierniczych przed upadkiem ich firm. Piekarze podkreślają, że wzrosty cen prowadzą do nieopłacalności produkcji, a konkurowanie z dużymi sieciami staje się wręcz niemożliwe. Zwracają uwagę na to, że jeśli ten stan się nie zmieni, małe piekarnie (często również te rodzinne, wielopokoleniowe) będą musiały się zamknąć, a konsumentom pozostanie kupowanie tanich wyrobów chlebopodobnych w marketach. 

 


Krakowscy rzemieślnicy już raz apelujowali do premiera. W styczniu upominali się o rzetelne poinformowanie opinii publicznej o przyczynach nieuniknionego wzrostu cen pieczywa i wyrobów cukierniczych, by w związku z obniżeniem stawki VAT nie być posądzanymi o nieuzasadnione podnoszenie cen. Zwracali wówczas uwagę na wzrost kosztów z uwagi na rosnące stawki za gaz i energię elektryczną, na rosnące ceny surowców (zwłaszcza mąki), wzrost kosztów pracy i problemy kadrowe, inflację. Prosili o rozszerzenie Tarczy Antyinflacyjnej na małych i średnich przedsiębiorców z branży. Ministerstwo Finansów wówczas w odpowiedzi zasłoniło się obniżeniem VATu do zera i zmianą ustawy o podatku akcyzowym. Ówczesny apel nic nie dał, a obecna sytuacja piekarzy i cukierników jest jeszcze gorsza niż wtedy; doszły problemy związane z “Polskim Ładem” i jego kolejnymi modyfikacjami. W takich warunkach prowadzenie działalności gospodarczej staje się bardzo trudne.

ESS

źródło: KLIK!

Bieżące wydanie czasopisma

Panettone na drożdżach czy zakwasie? Czy czosnek pasuje do cukru? Co przyniesie rok 2023? Jak funkcjonuje restauracja oparta na deserach? Dlaczego robienie paczek świątecznych to dobry pomysł dla lodziarni? Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  promocja PLUS

  Zimowe gazetka PGD

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji