...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Mniej kontroli, zdrowsza żywność

Takie między innymi mają być efekty utworzenia Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. O przyjęciu projektu dotyczącego jej powstania poinformował Rafał Bochenek, rzecznik rządu. Nowa organizacja ma zacząć funkcjonować od stycznia przyszłego roku.

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności (PIBŻ) ma przejąć wszystkie zadania Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, które zgodnie z projektem zostaną zlikwidowane, a także część kompetencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Inspekcji Handlowej. Oznacza to, że stworzony zostanie nowy, zintegrowany, a co ważniejsze uproszczony system kontroli bezpieczeństwa i jakości żywności na wszystkich etapach jej produkcji. W konsekwencji ma to wpłynąć pozytywnie na ochronę zdrowia konsumentów. Taki nadzór ma sprawić także, że żywność w Polsce będzie nie tylko bezpieczna, wartościowa i jakościowo dobra, wyeliminowane zostaną też praktyki związane na przykład z jej fałszowaniem.

Reprezentanci Ministerstwa Rolnictwa, twórcy projektu, podkreślają, że wdrażane w Polsce zmiany będą korzystne dla wszystkich: zniknie problem nakładających się i nadmiernie przedłużających kontroli w zakładach przetwórczych i u rolników, przeznaczone na inspekcje środki zostaną lepiej zagospodarowane, lepiej wykorzystywana będzie także baza laboratoryjna i specjalistyczny sprzęt.

Przedstawiciele rządu zapewniają z kolei, że wprowadzając zmiany, będą się wzorować na rozwiązaniach stosowanych w innych krajach UE – podobne organy funkcjonują już bowiem w 23 krajach, w 14 z nich, podobnie jak u nas, kontrolę nad PIBŻ sprawuje minister rolnictwa.

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji