...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Moxo Bakery

Michał Adam Molenda. Uczeń Le Cordon Blue. Kucharz. Pracował z najlepszymi w tej branży. Szefował warszawskiej Kuchni otwartej – restauracji z certyfikatem slow food. nie chodzi na kompromisy, docenia ciężką pracę i wkłada w nią całe serce. Każdego dnia walczy, aby być dobrym człowiekiem – w pracy i w życiu.

W połowie stycznia razem ze swoją partnerką Roksaną Wiśniewską otworzył rzemieślniczą piekarnię w Miasteczku Wilanów.

Anna Kamińska: Kucharz. Mistrz kuchni z pięknym zawodowym życiorysem, pasjonat gotowania slow food otwiera piekarnię...
Michał Adam Molenda: Własna piekarnia chodziła nam po głowie już od jakiegoś czasu. Ale decyzje o jej otwarciu podjęliśmy z moją partnerką Roksaną bardzo spontanicznie, jadąc autem na zakupy. Stwierdziliśmy, że właśnie teraz jest ten moment. I wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Zawsze ciągnęło mnie do stworzenia czegoś po mojemu i od początku. Czegoś, czego sam bym oczekiwał.I stworzył Pan rzemieślniczą piekarnię Moxo Bakery. Co to znaczy – rzemieślnicza piekarnia?
Nasi klienci często pytają nas, co to oznacza. Odpowiadamy, że w naszym przypadku rzemieślnictwo polega na tym, że wszystko, co powstaje w naszej piekarni: chleby, buł ki, bagietki, drożdżówki, ciasta, jest wyko naneręcznie. Ta prosta robota zaczyna się w głowie i ma kilka etapów. Najpierw planujemy, sprawdzamy i zamawiamy. Potem testujemy. Jeśli to, co powstanie, spełnia nasze oczekiwania – pieczemy i wprowadzamy do sprzedaży. Każdy szczegół tej układanki musi do siebie pasować.

Był Pan uznanym szefem kuchni, mistrzem w swojej dziedzinie, nagle rzuca Pan to wszystko i zaczyna piec chleby...
Lubię wyzwania i ciężką pracę, chcę osią gać sukcesy w tym, co mnie pociąga. Nie odpuszczam i nie idę na kompromisy. Stworzyłem więc miejsce, które karmi chlebem moje dzieci, przyjaciół, znajomych i klientów. Wkurza mnie to, że produkuje się tyle byle jakiego pieczywa i psuje ludziom zdrowie. Nawet w czasach wysokich technologii, szybkiego życia i braku czasu na wszystko można piec prawdziwy, rzemieślniczy chleb. To podstawa.

No i nie całkiem zrezygnował Pan z bycia szefem kuchni...
Prowadzę szkolenia dla profesjonalistów z zarządzania gastronomią i hotelarstwem, warsztaty gotowania i pieczenia chleba, na co dzień dbam o dobre jedzenie.

Pana praca to pasja, misja? 
To jest pasja i misja. Jak chce się coś robić dobrze – np. gotować i prowadzić piekarnię – trzeba wkładać w to całe serce. Tej pracy trzeba poświęcić wiele godzin, właściwie pracuję na dwa etaty. Mam mało wolnego czasu. Ale inaczej się nie da.Skąd wzięła się nazwa – Moxo Bakery?
Tak sobie wymyśliłem... M to Michał, X nawiązuje do imienia Roksany, tylko pisanego przez „x”. A „bakery” to wiadomo.

Jako zwolennik slow food i rzemieślniczej roboty używa Pan w swojej piekarni starannie wyselekcjonowanych produktów. Skąd bierze Pan mąkę i inne dodatki do wypieków?
Wszystko zależy od produktu i od tego, ile czasu poświęca się na to, żeby go znaleźć i aby powstał z tego dobry chleb. Znam
ten rynek, bo restauracja, w której pra­cowałem, miała certyfikat slow food jako jedna z kilkunastu wtedy w Polsce. Mąkę
do mojej piekarni sprowadzam od niewiel­kich lokalnych producentów. Musi spełniać moje wymogi, bo interesuje mnie tylko dobry chleb, czyli musi on być z mąki bardzo dobrej jakości. Rzemieślniczy chleb potrze­buje najlepszej mąki.

Na półkach Moxo Bakery leżą pięk­ne, imponujące bochenki z cudowną skórką, pysznym środkiem, niektó­re z dodatkami w postaci suszonych owoców, ziaren, pomidorów. Wszyst­kie są na zakwasie?
Cały asortyment – chleby, bułki i bagiet­ki – pieczemy na naturalnych zakwasach. Prowadzimy ich pięć: żytni, pszenny, orkiszowy, krzyca i schwabenkorn. Nasze chleby nie zawierają drożdży, nie bazujemy też na gotowych mieszankach. Wszystkie dodatki i ziarna pochodzą z dobrych, sprawdzonych źródeł. Część robimy sami, na przykład kon­fitury do słodkich bułek i drożdżówek. Uży­wamy dobrego masła, które rzemieślniczo wytwarza mój wujek w górach. Nasze cro­issanty są na prawdziwym maśle.

No właśnie, pieczecie wiele rodzajów słodkiego pieczywa – od drzwi kuszą swym zapachem i wyglądem drożdżów­ki, chałki, brioszki, chleb tostowy, cro­issanty. Ta oferta, tak jak chleby, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów?
Nie skupiamy się wyłącznie na chlebach. Lubimy karmić różnorodnie i nasze słodkie wypieki mają wielu zwolenników. Przykłada­my dużą wagę do ich wyglądu i składu. Są takie, jak sami lubimy. Tylko praca sercem i głową może przynieść oczekiwane efekty.

Jest jeszcze inna słodka strona Moxo Bakery – ciasta i ciastka...
To działka mojej partnerki Roksany. Jej słodki świat. Tutaj ona jest mistrzynią.
Oprócz wypieków można tu znaleźć jakościowe produkty z certyfikatami: miody, dżemy, oleje roślinne, octy. To dodatkowy asortyment piekarni... To rzemieślnicze produkty, które powstały z miłości do dobrego jedzenia. Bardzo pasu­ją do pieczywa i urozmaicają ofertę piekarni. Wspieramy w ten sposób lokalnych rolników, którzy produkują prawdziwe jedzenie. Nie ma w nim ani grama sztucznych składników. 

 

Kto oprócz Pana i Pani Roksany sta­nowi team Moxo Bakery?
Moi dobrzy koledzy i przyjaciele, z którymi znam się od dawna. Mistrzowie w swoim fachu. Pracujemy ciężko. Bo piekarnia to ciężki kawałek chleba.

Obsługa klienta. Co chwilę ktoś tu wchodzi i Pan obsługuje sam. Tak jest na co dzień?
Na zmianę z Roksaną sprzedajemy to, co pieczemy w naszej piekarni. Chcemy, aby klient kojarzył nasze produkty z nami, żeby wiedział, że to my je robimy dla nie­go, a nie ktoś anonimowy. No i my wie­my wszystko o naszych wypiekach – jak i z czego je zrobiliśmy. To też jest atut Moxo Bakery.

Jakieś plany na przyszłość? Zdaje się, ze ma Pan wiele pomysłów na życie.
Planujemy otworzyć niedaleko miejsce, gdzie będziemy produkować i sprzedawać własne lody. Dobre, rzemieślnicze. Takie, jakie lubimy.

To już jestem ich fanką. I trzymam kciuki za nowe przedsięwzięcie! 

Rozmawiała: Anna KamińskaBieżące wydanie czasopisma

Zobacz zjawiskowy tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny z mistrzostw w Mediolanie! Zainspiruj się jesiennymi dekoracjami. Rozsmakuj się we włoskiej pizzy zamiast lodów.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji