...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Największa pizza na świecie

Pizza Hut postanowiła przygotować największą pizzę na świecie. Powstanie z niej aż 68 tysięcy kawałków do zjedzenia. Część będzie przekazana bankom żywności w Los Angeles, gdzie ma miejsce całe przedsięwzięcie.

Pizza Hut - jak podkreśla - jest prekursorem robienia czegoś po raz pierwszy. Pierwsi zaczęli dostarczać pizzę do domów, pierwsi wprowadzili zamówienia przez internet. Teraz stanęli przed wyzwaniem wypieku produktu – giganta, tym samym chcąc pobić rekord świata w wielkości pizzy.

 

 

Jak podają serwisy informacyjne oraz nagranie z przygotowania włoskiego przysmaku, pracownicy najpierw układają cienkie plastry ciasta, następnie poelwają olbrzymią powierzchnię sosem, układają na niej ser i pepperoni, a całość będzie wypiekana przy pomocy specjalnego urządzenia unoszącego się nad ciastem, bo nie sposób byłoby tak dużą pizzę włożyć do pieca. 

Firma tworzy swoje arcydzieło w Los Angeles Convention Center. Według raportu Reutera, ta rekordowa pizza ma mieć 1310 metrów kwadratowych i składać się z ponad 68 000 kawałków.  Do jej wykonania zostanie użyte ponad  ponad 5000 kg ciasta i ponad 2000 kg sosu.

Eventy na największą pizzę świata są dość popularne. Przypomnijmy, że kiedyś w 2007 roku  upieczono najdroższą pizzę na świecie. Przygotowali ją Włosi, a składnikami były: kawior, langusta, homara i koniak. Użyto do niej mąki biologicznej oraz australijskiej czerwonej soli. Kosztowała  8 300 euro i nazwano ją „Ludwikiem XIII”, ze względu na dodatek koniaku o nazwie Remy Martin Louis XIII. 


Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada  9 lutego. 


Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji