...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Nowości od marek czekoladowych na Veganuary

Veganuary to zapoczątkowana w 2014 roku akcja mająca na celu ograniczenie spożycia mięsa, szerzenie wiedzy o weganizmie, promowanie pozytywnego wpływu na zdrowie planety. W akcję z roku na rok włączają się mniej i bardziej znane marki, również te czekoladowe. Wiele z nich zapowiedziało premiery z tej okazji.

Nazwa Veganuary powstała z połączenia słów January (styczeń) i vegan (wegański). Inicjatywa zwraca także uwagę na pogarszający się stan planety oraz cierpienie zwierząt hodowlanych. Z roku na rok rośnie liczba osób włączających się w tę akcję. Ograniczenie jedzenia mięsa w miesiącu akcji (czyli na początku roku) dla wielu osób staje się początkiem wdrażania tej zasady do swojej diety. Również marki spożywcze zaczynają w ramach akcji oferować nowe produkty wegańskie. Przyjrzyjmy się tym czekoladowym, które zapowiedziały premiery na styczeń 2023.

Caramelised Biscuit Chocolate Bar od NOMO, brytyjskiej wegańskiej marki to batonik z wegańskiej alternatywy mlecznej czekolady, z kawałkami karmelowych i miodowych herbatników. Jest stworzony nie tylko dla wegan, ale także alergików (nie zawiera glutenu, jaj, orzechów). Nowa wegańska czekolada od Lindt - Vegan Caramel Sea Salt, z karmelem i solą morską. To trzecia wegańska czekolada tej marki, jej bazą jest mleko owsiane i pasta migdałowa, a dodatkiem kawałki solonego karmelu. Tę premierę z okazji Veganuary Lindt zapowiadał już w listopadzie 2022.

 Maltesers Vegan Instant od marki Mars. To wegański odpowiednik znanych słodyczy Maltesers, stworzony jako baza do przygotowania gorących napojów. W Polsce o Veganuary coraz częściej mówią nie tylko dietetycy i blogerzy (zwłaszcza Ci promujący roślinną kuchnię), ale także restauracje i cukiernie.

ESS

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki kolor powinny mieć zarówno ściany jak i ciastka w 2023? Czy w czasach kryzysu warto inwestować w siebie i swój biznes? Z czego i gdzie się szkolić? Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Lesaffre

  wegańskie pączki Puratos

  Hurtownia PLUS - pełny asortyment dla Ciebie

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji