...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Słodyczowi magnaci wśród 100 najbogatszych Polaków

Zaczynali od niewielkich przedsiębiorstw, by z roku na rok zwiększać obroty i budować duże firmy. Zawsze stawiali na jakość swoich produktów, ale też nie bali się inwestować w nowatorskie rozwiązania i atrakcyjną reklamę. Od lat należą do grona 100 najbogatszych Polaków w słynnym Rankingu Forbesa.

Barbara i Jan Kolańscy,

Colian S.A.


Wartość majątku: 410 mln PLN

73 pozycja w rankingu Forbes 100 Najbogatszych Polaków 2015
(68. pozycja w rankingu z 2014 oraz 80. pozycja w 2013)

W 1990 roku Jan Kolański założył niewielką rodzinną spółkę Ziołoplex, obejmującą samodzielną ekologiczną uprawę i dystrybucje krajową przypraw. Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że w 2002 powstała marka przypraw Apettita, a na przełomie 2003 i 2004 roku Kolański stał się właścicielem większościowego pakietu akcji bydgoskiej Jutrzenki S.A. i prezesem zarządu spółki, której bogata historia sięga 1918 roku. W tym samym roku (2004) została wykupiona Goplana.

Dziś Colian to potężna grupa z siedzibą w Opatówku (koło Kalisza), która zarządza 6 zakładami produkcyjnymi.
Ma swoim portfolio marki takie jak: wafelki Grześki, Familijne albo ciasteczka Jeżyki . Bombonierki na komunię, Dzień Babci, Wielkanoc i wiele, wiele innych sprawiły, że czekoladki Solidarność zna każde pokolenie Polaków. Jeśli ktoś słodyczy nie próbował to z całą pewnością widział w telewizji - przyprawy Appetita wpolsatowskim “Top Chefie” albo oranżady Hellena w tanecznym show TVN-u “You Can Dance - po prostu tańcz”.

Prezes firmy, Jan Kolański został również w tym roku odznaczony prestiżowym tytułem Osobowości Roku 2015 w biznesie za prowadzenie swej działalności z niezwykłą kreatywnością i oryginalnością.Eleganckie bombonierki Solidarność sprawiły, że markę zna każde pokolenie Polaków.Józef Koral, Lody Koral


Wartość majątku: 340 mln PLN

83 pozycja w rankingu Forbes 100 Najbogatszych Polaków 2015
(88. pozycja w rankingu Forbes 2014 oraz 34. pozycja w 2013)

Szacuje się, że Koralowie kontrolują ok. 20% lodów w Polsce. Wszystko zaczęło się w 1979r., kiedy Józef Koral wraz z bratem Marianem otwarli niewielką cukiernię w Nowym Sączu. Dziś firma ma również zakłady w Limanowej oraz Rzeszowie. Czym zdobyli serca klientów? Dbałością o wyjątkowy smak swoich lodów. I chwytliwym hasłem reklamowym, które do dziś pamięta każdy Polak - “Zawsze jest pora na lody Koral”. Prócz hasła, mieli też swoje “twarze”, dzięki którym stali się modni. Produkty firmy reklamowali, min. Joanna Krupa, Maryla Rodowicz i Joanna Koroniewska. W ubiegłym roku z okazji obchodów 35-lecia działalności firmy, dzieci Państwa Koral w hołdzie wdzięczności rodzicom utworzyły nową markę – Bracia Koral z hasłem „Lody jak dawniej”, kontynuującą tradycję lodów rzemieślniczych. Sami Koralowie znani są z swojego przywiązania do religii. Stali się, np. fundatorami siedmiometrowego pomnika Jana Pawła II w Nowym Sączu, którego na cześć lodziarzy nazywano żartobliwie “Koralem Wojtyłą".

 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji