...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Sól wypadowa: NIEAKTUALNA lista producentów

12 marca br. Fundacja Pro-Test opublikowała na swojej stronie listę przedsiębiorców, u których stwierdzono posiadanie lub nabycie soli o przeznaczeniu przemysłowym, tzw. soli wypadowej. Mało że lista ogranicza się do podmiotów głównie z branży piekarsko-cukierniczej, to na dodatek jest nieaktualna.

Informacja prasowa została przesłana przez Fundację Pro-Test w dniu 12.03.2013 do mediów. Należy spodziewać się w najbliższych dniach jakieś reakcji w mediach.

Jak czytamy w informacji opublikowanej na stronie Fundacji: "Wspomniana lista nie obejmuje producentów m.in. wyrobów mięsnych, mleczarskich i przetwórstwa rybnego, których kontrola leży w kompetencji Głównego Inspektoratu Weterynarii. Na wniosek Fundacji Pro-Test w sprawie ujawnienia informacji publicznej GIW nie udostępnił bowiem listy producentów, u których stwierdzono sól wypadową. Do wiadomości publicznej podał nazwy 3 przedsiębiorców, którzy dystrybuuowali sól wypadową jako spożywczą:

- Amasol Sp. z o.o. , Chełmiczki 45, 88-121 Chełmce, gm., Kruszwica
- PPHU Konsalt, Chełmiczki 45, 88-121 Chełmce
- ZPS Łojewski Sp. z o.o., ul. 23 Stycznia 2, 63-130 Książ Wlkp.


Według niektórych rozmówców redakcji "Mistrza Branży", lista Głównego Inspektoratu Weterynarii może być parokrotnie dłuższa w stosunku do tej publikowanej z Głównej Inspekcji Sanitarnej. Czy kiedykolwiek poznamy wszystkich producentów, którzy wykazali się nieodpowiedzialnością, nieostrożnością lub niewiedzą, stosując sól wypadową w produkcji żywności? Piotr Koluch, redaktor naczelny czasopisma PRO-TEST, potwierdza, że Fundacja Pro-Test skieruje przeciwko GIW sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o ujawnienie tej listy, ponieważ nadrzędnym prawem konsumentów jest prawo do informacji.

Ta lista jest potrzebna zarówno konsumentom, choć dla nich jest ona mocno spóźniona, ale przede wszystkim samym producentom - którzy muszą mieć świadomość, że biorą odpowiedzialność za żywność i jej oddziaływania na ludzkie zdrowie.


W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy listę 646 przedsiębiorców wraz z pismem Głównego Inspektora Sanitarnego, teraz - po telefonie właściciela Cukierni, który znalazł się na tej liście BEZPODSTAWNIE - usunęliśmy dokument do czasu wyjaśnienia przez Inspekcję Sanitarną.


Wciąż czekamy na odpowiedzi organizacji branżowych, firm, które znalazły się na liście, oraz decydentów naszej branży o opinię w tej sprawie.

Czekamy również na Państwa komentarze, opinie na adres: redakcja@mistrzbranzy.pl

 


Fundacja Pro-Test zajmuje się testowaniem produktów. Należy do International Consumer Research & Testing z siedzibą w Londynie – międzynarodowej organizacji testującej produkty, zrzeszającej 41 instytucji konsumenckich z 37 państw.


Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji