...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Tańszy gaz dla piekarni i cukierni

Od 15. marca koncern Orlen ma obniżyć ceny gazu dla 130 tys. firm. Chodzi m. in. o piekarnie, cukiernie i małe zakłady.

Na konferencji prasowej 28. lutego prezes Orlenu Daniel Obajtek zapowiedział nową cenę gazu dla klientów biznesowych: 353 zł/MWh. To cena o ponad 50% niższa niż obowiązująca na początku 2023 roku. Obajtek podał, że z cennika "Gaz dla Biznesu" korzysta obecnie 130 tys. klientów biznesowych, w tym piekarnie i cukiernie. 

 


Nowa cena ma obowiązywać od połowy marca do końca kwietnia, a kolejne cenniki Orlen ma publikować z miesięcznym wyprzedzeniem. Ten nowy sposób ustalania cennika ma iść w parze z notowaniami gazu na giełdach towarowych, na których gaz ziemny obecnie mocno tanieje. Według prezesa PKN Orlen stara się działać na rynku gazu bez zbędnej zwłoki i jak najszybciej reagować na obniżki cen na rynku.

źródło: KLIK!

Bieżące wydanie czasopisma

Jaki krem do przekładania, a jaki do tynkowania tortu? Od czego zacząć wegańską rewolucję w cukierni? Co to jest crookie? I czym się różnią świderki Ice Dream Team?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji