...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Tradycje kulinarne Polski - nowa publikacja Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek

Po serii nagradzanych książek o tradycjach kulinarnych Szwecji, Norwegii, Finlandii, Korei, Japonii, przyszła pora na Polskę! Zdobywczyni nagród w konkursach m.in. Gourmand World Cookbook Awards, Magdale pracuje nad publikacją dotyczącą naszych rodzimych dań, słodkości i wypieków. Premiera książki w grudniu tego roku.

Pisarka, dziennikarka, orientalistka, wykładowczyni akademicka z pasją zajmuje się kuchnią poszczególnych krajów, poświęcając uwagę nie tylko przepisom kulinarnym, ale także kontekstowi historycznemu, zwyczajom, obrzędom, odniesieniom do sztuki i literatury. Tak jest również w przypadku jej najnowszej publikacji, „Tradycje kulinarne Polski”. Książka ukaże się za kilka miesięcy w formie darmowego e-booka. Będzie on prezentował na 300 stronach kuchnię Polski w całym przekroju historycznym począwszy do Słowian, poprzez czasy sarmackiej aż po współczesność. Znajdziemy tam informacje o znaczeniu jedzenia świątecznego i o obrzędach. Osobny rozdział poświęcony zostanie turystyce kulinarnej wraz z propozycjami miejsc do odwiedzenia, wzbogacony o 19 prostych przepisów na mniej znane dania z kuchni polskiej. Książka ukaże się co prawda jako e-book, ale niewykluczone, że pojawi się także w wersji drukowanej, a część nakładu trafi bezpłatnie do bibliotek w małych miejscowościach. "Tradycje kulinarne Polski" będą dostępne do darmowego pobrania na stronie Fundacji Bunkatura - https://bunkatura.pl/tradycje-kulinarne-polski/

 

 

 

Redakcja Mistrza Branży objęła patronat medialny nad tą niezwykle ważną i wartościową publikacją. 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji