...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

XIII audyt programu ''Doceń polskie'': o certyfikat starało się blisko 130 wyrobów

Niemal 130 produktów spożywczych różnego typu wzięło udział w XIII certyfikacji żywności zorganizowanej w ramach programu ''Doceń polskie''. W audycie, który odbył się 9 lipca w Krakowie uczestniczyły artykuły spożywcze ponad 60 firm z całego kraju.

Loża Ekspertów programu oceniła produkty, przyznając im punkty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Godło ''Doceń polskie'' zostanie przyznane jedynie wyróżniającym się wyrobom. Wyniki audytu poznamy niebawem.

- W każdej certyfikacji biorą udział wyroby, które pozytywnie zaskakują mnie swoją wysoką jakością. Podczas tego audytu były to m.in. doskonałe cydry oraz wspaniała wołowina sezonowana, czyli produkty, które stanowią alternatywę dla win z południa Europy oraz argentyńskiej czy amerykańskiej wołowiny. Dodatkowym argumentem na ich korzyść jest rozsądna cena, w pełni adekwatna do jakości tych produktów – mówi Mirek Drewniak, przewodniczący Loży Ekspertów programu ''Doceń polskie''. Mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni to jeden z pięciu ekspertów, którzy w środę oceniali zgłoszone produkty. Wszyscy członkowie Loży mają długoletnie doświadczenie technologiczne w branży spożywczej. Jednym z ekspertów oceniających produkty spożywcze jest przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Członkowie Loży Ekspertów programu ''Doceń polskie'' podczas audytu- Każdy audyt jak w soczewce skupia bogactwo branży spożywczej. Celem certyfikacji organizowanych w ramach programu ''Doceń polskie'' nie jest jednak ukazanie oferty rodzimych producentów żywności, lecz wytypowanie najbardziej wartościowych produktów zasługujących na uwagę konsumentów. Godło programu to rekomendacja dla osób szukających sprawdzonych, polskich wyrobów - podkreśla Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego ''Doceń polskie''.

Zanim wyroby zostały zakwalifikowane do udziału w audycie, zweryfikowano ich pochodzenie. To istotny proces, gdyż godło programu ''Doceń polskie'' mogą ubiegać się wyłącznie produkty posiadające tzw. polski akcent. Określenie to wyraża związek artykułu spożywczego z naszym krajem; żywność dopuszczona do certyfikacji jest produkowana w Polsce, z rodzimych składników lub na podstawie tradycyjnej receptury.

W certyfikacji wzięły udział artykuły spożywcze różnego typuNa uwagę zasługuje duża różnorodność ocenianych wyrobów. Podczas XIII audytu eksperci oceniali m.in. napoje, mięsa i wędliny, pieczywo, słodycze, owoce, przetwory, warzywa, a także miody, nabiał, dania gotowe, makarony i alkohole. O godło programu ubiegało się w sumie blisko 130 produktów z oferty ponad 60 wytwórców. Warto podkreślić, że producenci, których żywność oceniano reprezentują niemal wszystkie województwa, są to zarówno duże, ogólnopolskie marki, jak i małe, często rodzinne, firmy lokalne.

W audycie nie zabrakło firm, które już po raz drugi starały się o certyfikat programu. Godło nadawane jest na czas określony, stąd producent (który nadal chce promować swoje wyroby znakiem programu) jest zobowiązany dostarczyć wyrób do ponownej oceny. Powtórny udział w certyfikacji pozwala ekspertom przekonać się czy wytwórca utrzymał wysoką jakość i nadal zasługuje na wyróżnienie.
W minionej certyfikacji brały udział również produkty marki własnej. Wyroby te podlegają tym samym kryteriom, co pozostałe artykuły spożywcze. Najbardziej wartościowe z nich zdobywają certyfikat ''Doceń polskie – MARKI WŁASNE''.

 

Wszystkie produkty zostały indywidualnie ocenione przez każdego członka Loży Ekspertów. To właśnie do specjalistów należy decyzja czy dany artykuł zostanie uhonorowany certyfikatem. Warto podkreślić, że program nie jest konkursem - eksperci nie wybierają najlepszego produktu w danej kategorii, lecz rozsądzają czy konkretny wyrób spełnia kryteria programu i może zdobyć certyfikat ''Doceń polskie''.
Jurorzy (nie konsultując się ze sobą) przyznali artykułom spożywczym noty za smak i wygląd, a także za stosunek ich jakości do ceny. Eksperci mają do dyspozycji dziesięciopunktową skalę ocen. Godło programu otrzymują tylko te wyroby, które zdobyły wysokie noty, tzn. uzyskały wynik końcowy (średnią arytmetyczną ocen za trzy aspekty) na poziomie co najmniej 7,5 punktu. Artykuły spożywcze, którym Loża przyznała maksymalne oceny zdobywają także tytuł TOP PRODUKT.
O prestiżu certyfikatu ''Doceń polskie'' świadczy m.in. honorowy patronat, którym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął program.

Organizatorzy przedsięwzięcia zliczają punkty, które eksperci przyznali wyrobom. Wyniki XIII certyfikacji będą prezentowane na blogu programu, w zakładce Produkty z DP, z kolei charakterystyki nagrodzonych producentów będzie można znaleźć na stronie http://blog.docenpolskie.pl.


Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego i jak warto fotografować jedzenie? Czy istnieje idealny roślinny zamiennik jaja kurzego? Jaka kawa sprzedaje się najlepiej w cukierni?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji