...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

ZUS zaprasza przedsiębiorców na dni otwarte

Jakie obowiązki i prawa ma świeżo upieczony przedsiębiorca w rozliczeniach z ZUS-em? Jak rozłożyć zobowiązania wobec ZUS-u na raty? Jak założyć profil na PUE dla celów e-zwolnień? Tego wszystkiego, a także więcej można się dowiedzieć podczas „Tygodnia przedsiębiorcy” organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W tym roku dni otwarte w ZUS-ie przebiegają pod hasłem „ZUS dla Biznesu” i odbywają się w placówkach Zakładu od 23 do 27 listopada. Na podatników czekają konsultacje dotyczące oferowanych przez ZUS usług, bezpłatne seminaria oraz porady ekspertów – zarówno z samego ZUS-u, jaki i z urzędów skarbowych, urzędów pracy czy miasta.

Te pierwsze dotyczą:
- Programu Interaktywnego Płatnik Plus (IPP) – czyli platformy zbudowanej na programie PŁATNIK stworzonej dla płatników składek do łatwego i szybkiego tworzenia dokumentów ubezpieczeniowych i prowadzenia rozliczeń z ZUS-em. Celem IPP jest osiągnięcie spójności danych, jakie posiadają płatnicy składek;
- Dofinansowania projektów w zakresie prewencji wypadkowej – dla pracodawców, którym zależy na poprawie warunków pracy w ich firmach;
- E-zwolnień lekarskich – zagadnienie szczególnie istotne, gdyż elektroniczne zwolnienia wchodzą w życie już za nieco ponad miesiąc;
- Doradców ds. ulg i umorzeń – czyli wybranych pracowników Zakładu, którzy pomogą na każdym etapie realizacji wniosku z zakresu ulg i umorzeń oraz doradzą w wyborze najlepszej formy rozliczeń z ZUS-em.

Z kolei w przypadku seminariów i dyżurów ekspertów, ich harmonogramy dostępne są na stronie www.zus.pl/tydzienprzedsiebiorcy w zakładce „Harmonogramy”. Seminaria i dyżury powtarzają się, natomiast jeśli podatnik jest zainteresowany którymś ze spotkań, które już minęło, lub którego termin mu nie pasuje, ZUS na wspomnianej stronie internetowej zamieścił prezentacje multimedialne zawierające niezbędne szczegóły różnych zagadnień poruszanych podczas spotkań. Pliki do pobrania dostępne są praktycznie w każdej zakładce.

Tematyka seminariów
Podczas seminariów urzędnicy poruszą wiele kwestii – od zgłoszenia działalności i pracowników do ZUS-u, przez zasady opłacania składek, przyznawania ulg i zasiłków, korektę dokumentów, po korzyści z użytkowania takich programów jak PŁATNIK, e-płatnik, PUE czy IPP. Przykładowo w Warszawie, w Oddziale I, podatnicy mogą się jeszcze dziś i jutro udać na seminaria pt. „Jakość danych a rozliczenie konta”, „Ulgi w spłacie należności z tytułu składek – formy pomocy dla przedsiębiorców” oraz „Promowanie PUE w kontekście e-ZLA”.

Porady nie tylko z ZUS-u
Z kolei na dyżurach możemy spotkać się z ekspertami z ZUS-u oraz instytucji współpracujących z Zakładem. Chodzi tu m.in. o skarbówkę, Powiatowe Urzędy Pracy, Urzędy Miasta, NFZ czy Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W ramach przykładu, ponownie oddział I w Warszawie np. jutro zaprasza na konsultacje w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, Urzędzie Dzielnicy Żoliborz, Urzędzie Skarbowym Warszawa-Wola czy Trzecim Urzędzie Skarbowym Warszawa-Śródmieście.

Katarzyna Miazek, Tax Care

Bieżące wydanie czasopisma

jak pracować z makiem, by upiec makowiec doskonały. Budowanie domku z piernika. Na czym polega nieuczciwa konkurencja? Receptury na świąteczne i zimowe specjały. I wiele innych. Zapraszamy do lektury!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji