...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

500+ na Pana Kanapkę

Od trzech lat kampania społeczna Dieta Kanapkowa Smaczna i Zdrowa zatacza coraz szerze kręgi. W akcję włączają się chętnie i szkoły, i rzemieślnicze piekarnie. – To fantastyczny sposób na promowanie zdrowego żywienia, a przy okazji waszych firm – apeluje Jarosław Gajda i zaprasza do udziału więcej rzemieślniczych piekarni.

– Ogólnopolska kampania społeczna Dieta Kanapkowa Smaczna i Zdrowa to nasza odpowiedź na zatrważające wręcz informacje o tym, jak niezdrowo odżywiają się najmłodsi Polacy – mówi Jarosław Gajda, starszy Cechu Piekarzy w Radomiu i prezes Fundacji na rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa. Zła dieta, z nadmierną ilością tłuszczu i cukru, do tego wszystkiego jeszcze wysokosłodzone napoje... Od kilku lat źle odżywiające się polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Na domiar złego w kraju zaczęła się szerzyć plotka, że pieczywo tuczy. Ta informacja, niepoparta żadnymi dowodami naukowymi, zataczała coraz szersze kręgi. Wrastała w świadomość naszych rodaków podobnie jak wiele innych, pseudonaukowych fałszywych prawd objawionych jak choćby to, że szczepienia powodują u dzieci autyzm. Radomscy piekarze postanowili zareagować, postawili na ogólnopolską kampanię społeczną skierowaną do najmłodszych. A skuteczna kampania to proces trwający przez lata. – To nie może być jednorazowa akcja, odfajkowana w urzędniczych statystykach – zastrzegają organizatorzy.

Kanapkowe warsztaty. Te dzieci już wiedzą, co i jak się smacznie jada

Wszystko zaczęło się w Radomiu…

Kampania na dobre ruszyła 1 września 2013 r. Podane w lekkiej, zrozumiałej dla dzieci formie naukowe informacje o zasadach zdrowego żywienia przedstawia na spotkaniach z dziećmi Redaktor Bułeczka. Kanapkowa piosenka, krótki film, kolorowe slajdy w multimedialnej prezentacji, zagadki i nagrody oraz kanapkowe warsztaty – to działania, poprzez które przekazuje on wiedzę o zdrowej diecie. Ale kiedy na sali pojawia się gość specjalny spotkania Pan Kanapka, dziecięcej radości nie ma końca. Na zakończenie wspólne pamiątkowe zdjęcia i jeszcze prezent, bo każde dziecko wraca do domu z książeczką „Pan Kanapka podpowiada, co i jak się zdrowo jada”. Na radomskim festynie 1 czerwca 2016 r. zakończymy już trzeci panakanapkowy sezon.

Odwiedziliśmy ponad 50 placówek oświatowych w województwach mazowieckim, lubelskim i świętokrzyskim, niedawno na spotkaniu w szkole w Guzowie wręczaliśmy certyfikat mazowieckiej gminie Orońsko, pierwszej gminie w Polsce całkowicie objętej działaniami naszej kampanii. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie taki honorowy certyfikat, jako pierwsze miasto w Polsce, otrzyma Radom. Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik wyasygnował na ten cel fundusze, które po wakacjach pozwolą zrealizować ambitne zamierzenia.

 

Ten moment, kiedy pojawia się Pan Kanapka i można z nim przybić piątkę

Kampania z ambasadorem i wsparciem rzemieślniczych piekarni

W kampanijnych przedsięwzięciach od samego początku Cech Piekarzy w Radomiu działa wspólnie z Fundacją na rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa. Fundacja organizuje lampanię głównie w działaniach terenowych poza Radomiem. Dzięki jej staraniom udało się pozyskać na ambasadora Kampanii Beatę Śniechowską, zwyciężczynię II edycji programu MasterChef, emitowanego w TVN.

Ambasadorką kampanii jest Beata Śniechowska, zwyciężczyni II edycji programu MasterChef w TVN. Na zdjęciu razem z Redaktorem Bułeczką

Kampanię wspiera również środowisko polskich rzemieślników piekarstwa. Zasadą jest, że to miejscowe piekarnie dostarczają pieczywo i produkty spożywcze na warsztaty kanapkowe podczas spotkań z Panem Kanapką. Dzięki takiemu lokalnemu wsparciu możliwe były kolejne sukcesy. Takie wsparcie jest bezcenne. Choćby ostatnie przykłady: niewielka piekarnia w Orońsku i jej właściciel Andrzej Głogowski, bez wsparcia którego nie moglibyśmy zorganizować spotkań z Panem Kanapką we wszystkich szkołach w gminie. Albo determinacja Małgorzaty i Cezarego Styczyńskich, właścicieli piekarni „Małgorzatka” w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy wzięli na siebie trud działań organizacyjnych i pozyskali przychylność władz samorządowych dla wprowadzenia kampanii na kielecczyznę. To tylko ostatnie takie przykłady wsparcia, a jest ich zdecydowanie więcej w różnych regionach i miejscowościach kraju.

W ostatnim rzędzie od lewej: Jarosław Gajda, prezes Fundacji Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa, Henryk Nosowski, wójt gminy Orońsko, Pan Kanapka, Beata Bursa, dyrektorka SP w Guzowie, Andrzej Głogowski, właściciel piekarni w Orońsku

Dzięki staraniom Małgorzaty i Cezarego Styczyńskich, właścicieli piekarni „Małgorzatka” w Ostrowcu Świętokrzyskim (na zdjęciu siedzą przy stole skrajnie z prawej), Redaktor Bułeczka z Panem Kanapką dotarli do województwa świętokrzyskiego

Włącz się do akcji

Takiej kampanii na dłuższą metę nie da się prowadzić bez pieniędzy. Trzeba przecież ponosić koszty prezentacji, dojazdów, druku książeczek i materiałów informacyjnych. Ogłaszamy więc naszą, kanapkową wersję programu „500+”. Każdy, kto wpłaci na konto Fundacji na rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa (Alior Bank S.A nr konta: 50 2490 0005 0000 4520 2750 4439 z dopiskiem Pan Kanapka) kwotę 500 zł, otrzyma 500 sztuk książeczek „Pan Kanapka podpowiada, co i jak się zdrowo jada”. – Koleżanki i Koledzy, to fantastyczny sposób na promowanie zdrowego żywienia, a przy okazji waszych firm – apeluje Jarosław Gajda.

Miarą skuteczności takich i podobnych działań są efekty. W 2011 r. w radomskich placówkach oświatowych przeprowadzono badania ankietowe. Oprócz pytań o sposób odżywiania, dzieci ważono i mierzono. Wyniki niestety nie napawały optymizmem. Organizatorzy kampanii mają ambicje, by po 5 kampanijnych sezonach takie badania powtórzyć i porównać wyniki. Okaże się wtedy, jak kampania wpłynęła na zmianę nawyków żywieniowych. A to jest główny cel ogólnopolskiej kampanii społecznej Dieta Kanapkowa Smaczna i Zdrowa. Biorąc pod uwagę determinację organizatorów i efekty ich dotychczasowych aktywności, wszystko jest na dobrej drodze, bo działania w ramach kampanii to prawdziwie pozytywistyczna praca u podstaw. Trzymamy kciuki!

Tekst i zdjęcia: Marek Mioduszewski

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji