...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja MH, materiał promocyjny

Aktualna wersja programu PŁATNIK

W dniu 22 lutego 2012 r. na stronach internetowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych został opublikowany pakiet aktualizacyjny do programu PŁATNIK – 8.01.001A.

     
 

Artukuł pochodzi z marcowego wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 

Wersja 8.01.001A programu Płatnik ma na celu zapewnienie realizacji wymogów wynikających ze zmian legislacyjnych wprowadzonych następującymi przepisami

 • ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3,
 • ustawą z dnia 29 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz niektórych innych ustaw;
 • ustawą z dnia 21 grudnia 2011 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych z dnia 13 października 1998 r.

 

Program został zmodyfikowany w zakresie:

1.    Zmiany algorytmów wyliczania i weryfikacji dokumentów rozliczeniowych, tj. uwzględniono nowe kody tytułu ubezpieczenia 0430 i 0431 oraz zmiany stopy procentowej składki na ubezpieczenia rentowe z jednoczesną zmianą proporcji finansowania składek dla kodów tytułu, dla których występuje wspólne finansowanie składki przez płatnika i ubezpieczonego.

2.     Zmodyfikowania słowników i reguł weryfikacji w zakresie: dodania nowych kodów (oraz ich opisów), reguł pozwalających na sprawdzenie poprawności danych identyfikacyjnych ubezpieczonego na dokumentach oraz reguły sprawdzającej poprawność danych identyfikacyjnych członka rodziny.

3.     Aktualizacji słowników: podlegania ubezpieczeniom, listy dopuszczalnych kodów tytułu ubezpieczenia obowiązujących w danym okresie, a także występowania kodów tytułu na formularzach, przy czym reguła weryfikująca podawanie kodu tytułu na formularzu otrzymała status krytyczny. Ponadto zablokowano możliwość wysłania do ZUS zgłoszenia oraz rozliczenia z niewłaściwym kodem tytułu.

4.     Zmiany algorytmów wyliczania i weryfikacji kwot świadczeń na dokumentach, tj.: uwzględniono świadczenia dla nowego kodu tytułu 0430 (przy wykazywaniu świadczeń nie należy używać kodu 0431, który służy jedynie do rozliczenia składek od nadwyżki ponad kwotę minimalnego wynagrodzenia), usunięto możliwości wykazywania świadczeń z kodem 1012 (świadczenia te należy wykazywać z kodem podstawowym 1010 i 1020).

Pakiet aktualizacyjny może być instalowany wyłącznie na wersję 8.01.001 programu PŁATNIK - nie ma możliwości jego instalacji na wcześniejszych wersjach tego programu.

Począwszy od dokumentów rozliczeniowych za miesiąc luty 2012 r., mają być one przygotowane wyłącznie w wersji 8.01.001A programu PŁATNIK.

Justyna Gul

Bieżące wydanie czasopisma

W czym tkwi fenomen bento cake? Co zagraża dziś najmocniej lodziarniom rzemieślniczym? Jakie nowinki pojawiły się na tegorocznych targach Sigep?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać   

  Drodzy Czytelnicy, wszystkie materiały na portalu Mistrz Branży są darmowe. Wspieramy tym rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze. Jeśli możecie, wspomóżcie również nasze dzieło wykupując prenumeratę lub przekazując cegiełkę na funkcjonowanie i rozwój. Z góry dziękujemy.

  wspieraj twórczość Mistrza Branży wspieraj twórczość Mistrza Branży
   


  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  oprogramowanie dla piekarni

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji